Sony zaprezentowało dziś Xperię 5 V, czyli swojego najnowszego kompaktowego flagowca. Smartfon otrzymał odświeżony moduł aparatu, który tym razem nie ma teleobiektywu, ale w zamian oferuje znacznie większy główny sensor.
Podobnie jak poprzednik, nowość otrzymała 6,1-calowy ekran OLED FHD+ 120 Hz o proporcjach 21:9 z głośnikami stereo po obu stronach. Pod maską japoński producent umieścił najnowszy topowy układ Snapdragon 8 Gen 2, a także 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci, którą można rozszerzyć za pomocą gniazda karty microSD. A jeśli jesteśmy już przy elementach, których przeważnie ze świecą szukać u konkurencji, to warto wspomnieć o obecności 3,5 mm gniazda słuchawkowego minijack.
Smartfon otrzymał odświeżony moduł aparatu, który tym razem nie ma teleobiektywu, ale w zamian oferuje znacznie większy główny sensor.
 
                            
                        Na pleckach urządzenia widać pierwszą zauważalną różnicę. Sony zrezygnowało z konfiguracji z potrójnym aparatem na rzecz podwójnego, ale ze znacznie większym sensorem głównym. Podstawowa matryca ma 1/1,35 cala o rozdzielczości 52 MP, czyli taki jak w Xperii 1 V. Domyślnie generuje zdjęcia o rozdzielczości 12 MP za sprawą łączenia pikseli. Drugi aparat to 12 MP ultraszerokokątna jednostka o przekątnej 1/2,5 cala i ogniskowej 16 mm – zdaje się, że to ten sam aparat, co w Xperii 1 V i ubiegłorocznej Xperii 5 IV. Warto odnotować, że obsługuje on autofocus dual-pixel. Kończąc temat możliwości fotograficznych, z przodu umieszczono 12 MP kamerkę do selfie.
Dzięki przekątnej ekranu 6,1 cala i jego proporcji Xperia 5 V zachowała swoje kompaktowe rozmiary. Telefon jest cięższy o 11 gramów i nieco grubszy niż poprzednik, ale za to minimalnie krótszy. Jest to jeden z nielicznych flagowców, które wciąż można komfortowo obsługiwać za pomocą jednej ręki.
Bateria ponownie ma pojemność 5000 mAh, ale spodziewamy się, że Xperia 5 V będzie działać dłużej na ładowaniu dzięki ulepszonemu układowi Snapdragon 8 Gen 2. Sony twierdzi, że dzięki ładowarce o mocy 30 W (sprzedawanej osobno) naładujemy 50% akumulatora w 30 minut.
Sony Xperia 5 V będzie dostępna od końca września w cenie 999 euro/849 funtów.
Specyfikacja:
| 
			 Ekran  | 
			
			 6.1-calowy HDR OLED FHD+  | 
		
| 
			 Procesor  | 
			
			 Snapdragon 8 Gen 2  | 
		
| 
			 RAM  | 
			
			 8GB  | 
		
| 
			 Pamięć  | 
			
			 128GB  | 
		
| 
			 Akumulator  | 
			
			 5000 mAh   | 
		
| 
			 Aparaty  | 
			Tył: - 52MP (24mm), efektywne 48MP, 1/1.35-inch, OIS - 12MP szerokokątny (16mm), 1/2.5-inch Przód:  | 
		
| 
			 Audio  | 
			
			 3.5mm minijack  | 
		
| 
			 Łączność  | 
			
			 Bluetooth LE Audio  | 
		
| 
			 Wymiary  | 
			
			 154 x 68 x 8.6mm  | 
		
| 
			 Software  | 
			
			 Android 13  | 
		
| 
			 Kalory  | 
			
			 Czarny  | 
		
| 
			 Ochrona  | 
			
			 IP65/IP68  | 
		
Spodobało Ci się? Podziel się ze znajomymi!
        
                        
                        
Pokaż / Dodaj komentarze do:
Sony Xperia 5 V - najnowsza edycja kompaktowego flagowca już oficjalnie