Sony Xperia XA2, XA2 Ultra i L2 - rendery i specyfikacja smartfonów

Sony Xperia XA2, XA2 Ultra i L2 - rendery i specyfikacja smartfonów

Sony przygotowuje się do odświeżenia trzech smartfonów ze średniej półki. Mowa tu o modelach z serii Xperia XA, XA Ultra i L, które mogą zostać zaprezentowane już w przyszłym tygodniu w trakcie targów Consumer Electronics Show w Las Vegas lub też w lutym na Mobile World Congress w Barcelonie.

Najnowsze przecieki dostarczają nam więcej szczegółów na temat nadchodzących telefonów z serii XA, czyli Xperia XA2 i XA2 Ultra, a to za sprawą bazy danych benchmarku GFXBench. Największą zmianą w stosunku do poprzedników ma być przejście z procesorów MediaTek na Qualcomm, a konkretniej Snapdragona 630 (8-rdzeniowe SoC o taktowaniu 2,2 GHz). Model XA2 (redner powyżej) posiadać ma 5,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (poprzednik posiadał 5-calowy panel 720p), natomiast większa Xperia XA2 Ultra (poniżej) otrzyma 6-calowy wyświetlacz, również o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (w tym wypadku nie zaszły zmiany względem poprzednika). W obu przypadkach spodziewać mamy się niezmienionych konfiguracji pamięci, co oznacza 4 GB RAM i 64 GB na dane dla XA2 Ultra i 3 GB RAM i 32 GB na dane dla XA2. Smartfony otrzymały jednak nowe aparaty i mniejszy model pochwalić będzie mógł się 21 MP jednostką tylną ze wsparciem dla nagrywania w 4K oraz 8 MP kamerką przednią. XA2 Ultra otrzyma identyczny aparat tylny, ale z przodu posiadać ma podwójną 16 MP kamerkę do selfie z opcją nagrywania filmów 4K.  

 

Zdecydowanie mniej wiemy na temat modelu Xperia L2 (rendery poniżej), który stanowić będzie zapewne tańszą propozycję, na co wskazuje obecność wyświetlacza o rozdzielczości 720p (jego przekątna to 5,2 cala). Poza tym, wiadomo, że o ile oba telefony Xperia XA2 zadebiutują od razu z system operacyjnym Android 8.0 Oreo na pokładzie, tak tu otrzymamy starszy OS Android Nougat. Jak potwierdzają ujawnione rendery, pod względem designu we wszystkich trzech urządzeniach nie zaszły jakieś większe zmiany w stosunku do poprzedniej generacji i wciąż musimy liczyć się z grubymi ramkami. Wiadomo jednak, że nowe flagowce Sony na ten rok podążać mają za najnowszymi trendami, co oznacza, że oczekiwać możemy bezramkowych konstrukcji z ekranami o proporcjach 18:9.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony Xperia XA2, XA2 Ultra i L2 - rendery i specyfikacja smartfonów

 0