Sony zamyka studio Guerrilla Cambridge

Sony zamyka studio Guerrilla Cambridge

Sony jest w trakcie restrukturyzacji. W ostatnim czasie mówiło się o skonsolidowaniu oddziałów zajmujących się produkcją filmów oraz gier video. Tymczasem teraz japońska korporacja postanowiła zamknąć studio developerskie, którego historia sięga niemal 20 lat.

Mowa o Guerrilla Cambridge, poprzednio znanym jako Sony Computer Entertainment Cambridge Studio. Developerzy znani są przede wszystkim z hitu z pierwszego PlayStation - MediEvil i jego sequela. W epoce PlayStation 2 stworzyli także między innymi grę Primal a później zostali nieco zepchnięci przez japońskiego giganta na margines i zmuszeni do tworzenia gier "imprezowych" bądź na konsole przenośne, w tym Killzone: Mercenary.

Od 2013 roku Sony uczyniło ze studia filię Guerrilla Games - Guerrilla Cambridge.  Ich jedynymi dwoma grami w dorobku był wspomniany wyżej spin-off Killzone na PlayStation Vita oraz tytuł na PlayStation VR RIGS: Mechanized Combat League. Niestety brytyjskie studio już nie będzie miało okazji stworzyć kolejnych gier, gdyż dzisiaj Sony postanowiło całkowicie zamknąć studio i postarać się aby jego pracownicy znaleźli pracę w innych projektach.

Sony w swoim oświadczeniu wyraziło świadomość tego, że pomimo tego, że potencjalnie straci pracowników o wysokich kwalifikacjach, to jednak zapewniło, że dzięki zintensyfikowaniu prac i działań w pozostałych studiach, firma będzie w stanie dostarczyć rozrywki na najwyższym poziomie. Japońska korporacja wyraziła szacunek dla dorobku Guerrilla Cambridge i potwierdziła , że w ramach restrukturyzacji nie dokonała żadnych dodatkowych cięć.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony zamyka studio Guerrilla Cambridge

 0