Sony zapowiada odświeżoną wersję kultowego Walkmana

Sony zapowiada odświeżoną wersję kultowego Walkmana

W związku z przypadającą w tym roku 40. rocznicą premiery pierwszego Walkmana, Sony zdecydowało się wypuścić 40th Anniversary Walkman — specjalną edycję tego kultowego odtwarzacza. Niestety, jeśli zaczęliście już szukać zachowanych kaset z ulubionymi piosenkami, to musimy Was rozczarować bowiem urządzenie nie spełnia swojej niegdyś fundamentalnej roli, czyli nie obsługuje kaset. Model zważywszy na wygląd ma na celu ożywienie wspomnień społeczności, a także przypomnienia nam o samej marce, która częściowo odeszła w zapomnienie. Sprzęt inspirowany TPS-L2 wyposażono więc w nowe zdobycze technologiczne, czyli w wyświetlacz HD o przekątnej 3,6 cali, port USB typu C i akumulator umożliwiający pracę walkmana przez 26 godzin na jednym ładowaniu.

Sony zapowiedziało odświeżonego Walkmana, który niestety w przeciwieństwie do pierwowzoru nie będzie odtwarzał kaset.

Sony zapowiada odświeżoną wersję kultowego Walkmana

Dodatkowego smaczku dodaje dostępny interfejs, jak również wygaszacz ekranu, który sprawia, że urządzenie wygląda jakby odtwarzało stare kasety magnetofonowe. Walkman odpali muzykę z dwóch źródeł - streamingu (połączenie nawiążemy poprzez Wi-Fi) bądź z pamięci odtwarzacza gdzie wcześniej zapisaliśmy utwory (jego maksymalna pojemność wynosi 16 GB). Co ciekawe, jeśli wierzyć dostępnym informacjom będziemy mogli korzystać też z aplikacji dedykowanych Androidowi. Niestety producent nie zdradził, kiedy dokładnie gadżet trafi do sklepów, ale wiemy, że pojawi się on w Europie w okresie świątecznym. Cena będzie dość spora i wyniesie 440 euro, a więc około 2 tysiące złotych.

Wielka szkoda, że Sony nie stworzyło standardowego odtwarzacza kaset tylko zaprojektowało nowoczesne urządzenie w klasycznej obudowie przyciągając tym samym uwagę niektórych fanów retro. Przy okazji japoński gigant ujawnił również słuchawki z pałąkiem WI-1000XM2, które przechwytują oraz tłumią niepożądane dźwięki z zewnątrz. Za pracę odpowiada tutaj procesor HD Sony QN1. Słuchawki korzystają z usług 32-bitowego systemu przetwarzania sygnału audio. Produkt wyceniono na 330 euro, zaś jego debiut odbędzie się w styczniu przyszłego roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony zapowiada odświeżoną wersję kultowego Walkmana

 0