Sony zdradza kulisy pracy Worldwide Studios. Jak powstają ekskluzywne gry?

Sony zdradza kulisy pracy Worldwide Studios. Jak powstają ekskluzywne gry?

Sony to firma znana ze stworzenia nie tylko kultowej marki PlayStation, ale także w wielu przypadkach wyjątkowych gier na tę konsolę. Japońska korporacja postanowiła pochwalić się nie kolejnymi grami dedykowanymi PlayStation 4, ale tym w jaki sposób powstają tytuły pokroju God of War, Days Gone oraz Ghost of Tsushima. Kulisom pracy deweloperów z Worldwide Studios, a także warunkom tworzonym im przez Sony możemy przyjrzeć się na widocznym poniżej materiale. Warto podkreślić, że Worldwide Studios to właściwie należąca do Sony grupa producentów utworzona 14 września 2005 roku, w skład której wchodzi piętnaście studiów na całym świecie i są to m.in. Naughty Dog (autorzy uznanej serii Uncharted), Polyphony Digital (ojcowie Gran Turismo), Guerilla Games (twórcy Killzone), czy SCE Japan Studio.

Sony w najnowszym materiale wideo zdradziło kulisy pracy nad ekskluzywnymi grami dedykowanymi PlayStation 4.

Z pewnością firmą mogącą pozazdrościć Sony dostępnej biblioteki gier na wyłączność jest Microsoft, który w przypadku Xbox One nie może pochwalić się podobną bazą produkcji. Oczywiście są tytuły takie jak Forza czy Halo, lecz to za mało by przekonać większą grupę odbiorców co zresztą widać po wieloletnich statystykach sprzedaży, gdzie amerykańska korporacja z Redmond zawsze pozostawała za japońskim gigantem. Z obecnej sytuacji doskonale zdaje sobie sprawę szef marki Xbox, który przekonuje szefostwo Microsoftu do inwestycji w mniejsze studia. W efekcie ostatnimi czasy słyszymy o przyłączaniu do firmy kolejnych mniejszych deweloperów. Ostatnio nawet pojawiła się dość ciekawa informacja odnośnie prowadzonych przez Microsoft rozmów na temat kupna studia współpracującego z Sony.

Według Klobrille, który jako pierwszy pisał o przejęciu przez Amerykanów Obsidian Entertainment twierdzi, że Microsoft od paru miesięcy prowadzi zaawansowane rozmowy ze studiem ze średniej półki jakościowej, które w przeszłości było partnerem Sony. Tutaj pada kilka kandydatur m.in. Quantic Dream oraz Supermassive, aczkolwiek z racji na trwające negocjacje Klobrille nie chce podawać więcej szczegółów. Jeśli w przyszłości doszłoby do takiej transakcji, to mielibyśmy do czynienia z ciekawą sytuacją, ponieważ Microsoft solidnie dozbroi się na następną generację konsol i kto wie może tym razem nie przegra już na starcie z Sony?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony zdradza kulisy pracy Worldwide Studios. Jak powstają ekskluzywne gry?

 0