Sony zrezygnowało z pomysłu wydania nowych tabletów

Sony zrezygnowało z pomysłu wydania nowych tabletów

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się spekulacje jakoby Sony planowało wielki powrót na rynek tabletów. Niestety okazuje się, że raczej nic z tego nie wyjdzie.

Pierwotnie sprzęt zauważono w kodzie jednej z aplikacji dedykowanych aparatom Sony. Jednak teraz źródło Android Marvel potwierdziło, że pomimo rzeczywistego planu wydania nowych tabletów, Sony musiało z niego zrezygnować, ponieważ sprzedaż telefonów z wyższej półki cenowej (Xperia XZ2 i Xperia XZ2 Compact) nie przebiegała po myśli japońskiego producenta. Urządzenia miały nazywać się Xperia Z5 (10 cali) oraz Xperia Z5C (8 cali). Ostatnim modelem, który ukazał się na rynku około trzy lata temu była Xperia XZ4 posiadająca 10-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2K. Niestety tablet nie spełnił pokładanych w nim nadziei, jeżeli chodzi o prognozy zysków, a Sony po pewnym okresie postanowiło zaprzestać publikacji kolejnych aktualizacji.

Pomimo planów wydania nowych tabletów Sony postanowiło się wycofać z ich realizacji

Sony zrezygnowało z pomysłu wydania nowych tabletów

Dział mobilny Sony od paru lat znajduje się w dołku. Częściową winę za ten stan rzeczy ponoszą kiepskie akcje promujące dane modele sprzętu, a ponadto od 2013 roku według wielu opinii zaniechano wprowadzania innowacyjności w temacie stylistyki (do ubiegłego roku wszelkie smartfony wchodzące w skład rodziny Xperia wyglądały niemal identycznie). Dodatkowo jak wynika z najświeższego raportu finansowego Sony za pierwszy kwartał, przychody z flagowych produktów powiązanych z Xperia wyniosły 723,7 mld jenów (około 6,6 mld dolarów). Dla porównania w analogicznym okresie poprzedniego roku wynik ten plasował się na poziomie 759,1 miliarda jenów (6,9 mld USD). Czy więc jeszcze kiedyś usłyszymy o tabletach Sony? Kto wie, ale raczej dopiero po ewentualnej poprawie notowań smartfonów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony zrezygnowało z pomysłu wydania nowych tabletów

 0