Sony zwiększy produkcję konsol PlayStation 5

Sony zwiększy produkcję konsol PlayStation 5

PlayStation 5 cieszy się niemałą popularnością jeszcze przed oficjalnym debiutem. Z tego faktu sprawę zdaje sobie Sony, które według źródeł Bloomberg Japan oraz Nikkei Asian Review postanowiło przyspieszyć zwiększając produkcję konsol, w efekcie do końca 2020 roku ma powstać 10 milionów egzemplarzy PS5. Co ważne w pierwotnym założeniu liczba ta oscylowała na poziomie od 5 do 6 milionów egzemplarzy. Japońskie przedsiębiorstwo poinformowało już o tym nawet swoich dostawców oraz fabryki. W kwietniu Bloomberg stwierdził, iż Sony domyślnie oczekiwało mniejszego zapotrzebowania na sprzęt ze względu na wysoką cenę, która zaraz po debiucie mogłaby zniechęcić potencjalnych kupujących. Głównym powodem zwiększenia produkcji ma być pandemia koronawirusa zmuszająca ludzi do większej aktywności domowej i szukania sposobów na wypełnienie wolnego czasu. Niektórzy postanowili zainwestować w nową konsolę do grania i najpewniej Sony liczy, że wraz z nadejściem piątki zainteresowanie będzie na zbliżonym poziomie.

Sony ma przyspieszyć produkcję PlayStation 5 w efekcie do końca roku powstanie 10 mln egzemplarzy tej konsoli. Powodem w tej sytuacji jest pandemia koronawirusa, która zwiększyła zainteresowanie grami.

Warto podkreślić, że cała branża gier wideo odnotowała w minionych miesiącach wzrost przychodów i zalicza się do tego np. Electronic Arts, które zarobiło krocie na trybie FIFA Ultimate Team. Mimo zdjęcia ograniczeń w przemieszczaniu się część osób nadal przebywa w domach i wychodzi tylko w najpilniejszych potrzebach. Notabene PlayStation 4 w dwóch pierwszych kwartałach po premierze trafiło do 7,5 mln nabywców, więc teoretycznie Sony ma prawo oczekiwać sporego zainteresowania najnowszą generacją. Nadal nie znamy jednak oficjalnej ceny PS5 i ta kwestia pozostaje obiektem różnych przecieków. Przed szereg wyszedł polski sklep x-kom, który dodał do oferty PlayStation 5 oraz Xbox Series X z ceną wynoszącą 2499 złotych, aczkolwiek sprawę skomentował rzecznik firmy przyznając, iż mamy do czynienia z błędem pracownika. Identyczną wpadkę zaliczył także Amazon UK, który wystawił konsolę za 599,99 funtów (ok. 2900 zł).

Konsola japońskiego giganta będzie wyposażona w ośmiordzeniowy i 16-wątkowy procesor AMD Zen 2 o taktowaniu 3,5 GHz (zmienna częstotliwość), układ graficzny ze zmienną częstotliwością o niestandardowej architekturze AMD RDNA 2 z 36 jednostkami obliczeniowymi działającym na częstotliwościach do 2,23 GHz z 10.28 teraflopami w szczytowej wydajności obliczeniowej. Ponadto urządzenie posiada 16 GB pamięci RAM GDDR6/256-bit z przepustowością 448 GB/s oraz dysk SSD o pojemności 825 GB, który zgodnie z wcześniejszymi szczegółami gwarantuje szybsze niż w przypadku PlayStation 4 wczytywanie gier.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony zwiększy produkcję konsol PlayStation 5

 0