SpaceX wprowadza Starlink Premium. Szybciej, stabilniej i drożej. Dużo drożej...

SpaceX wprowadza Starlink Premium. Szybciej, stabilniej i drożej. Dużo drożej...

SpaceX nieustannie przyspiesza. Firma Elona Muska wysłała już 1900 satelitów na orbitę, a teraz może zaoferować nowe usługi premium z wyższymi transferami zarówno pobierania, jak i wysyłania - również przy złej pogodzie. Co więcej, SpaceX wprowadza nowy poziom wsparcia technicznego klasy premium 24/7. Wszystko to jednak ma swoją cenę.

Bez żadnych szumnych zapowiedzi SpaceX wprowadziło nowy i oczywiście droższy poziom usługi Starlink o nazwie Starlink Premium. O zmianach poinformował sam Elon Musk (oczywiście na Twitterze). Starlink Premium oferuje wyższe prędkości połączenia i wsparcie 24/7, a cena sugeruje, że jest to usługa kierowana przede wszystkim do klientów biznesowych. Starlink Premium wymaga większej, wydajniejszej anteny i ma zapewniać prędkości pobierania od 150 megabitów na sekundę do 500 megabitów na sekundę, z opóźnieniem około 20 do 40 milisekund. Dla porównania, standardowa warstwa to prędkości pobierania od 50 do 250 megabitów na sekundę. Warstwa Premium podwaja również prędkość wysyłania i ma zapewniać od 20 do 40 megabitów na sekundę.

Elon Musk wprowadza Starlink Premium - tranfery do 500 Mb/s i wsparcie 24/7. Cena jednak jest mało zachęcająca...

Niestety za to podwojenie transferu trzeba będzie zapłacić i to nie tylko dwukrotnie. Standardowa usługa Starlink kosztuje 99 USD miesięcznie, a sprzęt kosztuje 499 USD, jednak Premium to koszt 2500 USD za antenę i 500 USD miesięcznie. Osoby zainteresowane nowym poziomem będą musiały złożyć depozyt w wysokości 500 USD, który podlega pełnemu zwrotowi. Starlink Premium zapewnia również swoim użytkownikom dostęp do priorytetowego wsparcia 24/7. 

Nowa usługa kierowana jest do osób z naprawdę dalekich obszarów, które chcą uzyskać dostęp do szerokopasmowego łącza i nie tracić połączenia nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych, co ma zapewnić nowa antena. Dostawy nowego sprzętu mają ruszyć w drugim kwartale tego roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: SpaceX wprowadza Starlink Premium. Szybciej, stabilniej i drożej. Dużo drożej...

 0