Spalony Core i9-10900K? Słabe OC? Za 20$ Intel wyśle kolejny egzemplarz

Spalony Core i9-10900K? Słabe OC? Za 20$ Intel wyśle kolejny egzemplarz

Flagowy procesor Core i9-10900K Intela może przypuścić prawdziwy zamach na portfele kupujących, zwłaszcza patrząc na początkowe ceny przedsprzedażowe, sięgające 600 USD i więcej, ale z pewnością dobrą wiadomością jest, że wraz z tym modelem oraz kilkoma innymi z rodziny Comet Lake, będzie można kupić dodatkową ochronę procesora - specjalne ubezpieczenie, które może się przydać, zwłaszcza gdy w planach jest podkręcanie (a nie oszukujmy się, na pewno jest to w planach, inaczej po co kupować procesor z literką K). Wszystko dzięki specjalnej usłudze Intela o nazwie Performance Tuning Protection Plan, która nie jest oczywiście niczym nowym, ale  właśnie została rozszerzona na niektóre procesory desktopowe Comet Lake.

Intel podkreśla, że można sobie kupić możliwość podkręcania bez obawy o spalenie procesora. Zepsujesz - dostaniesz nowy! Ale tylko raz.

Intel Performance Tuning Protection Plan

Możesz kupić dodatkową ochronę dla Core i9-10900K lub 10900KF, Core i7-10700K (i KF) oraz Core i5-10600K (i KF). Są to odblokowane procesory, które entuzjaści mogą próbować podkręcać, a celem ubezpieczenia jest wymiana procesora na nowy egzemplarz, jeśli właściciel układu przesadzi z overlockingiem i usmaży swój procesor. Procesor można wymienić również jeśłi wyniki OC są niezadowalające i spróbować jeszcze raz swojego szczęścia w loterii krzemowej. Zastrzeżenie polega na tym, że można otrzymać tylko jeden zamiennik. Intel nie będzie wysyłać nowego krzemu w nieskończoność, bo szybko doprowadziłoby to do sytuacji, w której ludzie będą kręcić kołem loterii krzemowej, dopóki nie otrzymają naprawdę dobrego układu do przetaktowywania.

Dostać można tylko jeden procesor zastępczy. Koszt tego programu nie jest wielki w stosunku do ceny najwyższych modeli CPU i wynosi 19,99 USD. Gwarancją są obecnie objęte modele 10. i 9. generacji, chociaż program faktycznie zaczął się dawno temu - około 2012 r. Wysokiej klasy procesory do komputerów stacjonarnych (HEDT) mogą również zostać ubezpieczone - do Core i9-10980XE włącznie - ale w tym przypadku cena będzie wynosić 29,99 USD (są to ceny w USA, póki co nie ma potwierdzonych cen na pozostałych rynkach). Biorąc pod uwagę, że Core i9-10900K osiąga w tym momencie ceny wynoszące ponad 600 USD, dodatkowe 20 dolarów nie powinno stanowić wielkiego problemu dla osób, które chcą zając się podkręcaniem. Plan ubezpieczenia firmy Intel obowiązuje przez ten sam okres, co gwarancja na procesor, czyli trzy lata. Ochrona będzie oczywiście dostępna również w naszym kraju. W przeszłości ubezpieczenie można było kupić w największych sklepach oraz bezpośrednio o Intela.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Spalony Core i9-10900K? Słabe OC? Za 20$ Intel wyśle kolejny egzemplarz

 0