SPC Gear GK530 Tournament i GK550 Omnis - klawiatury mechaniczne dla graczy

SPC Gear GK530 Tournament i GK550 Omnis - klawiatury mechaniczne dla graczy

GK530 Tournament i GK550 Omnis to dwie klawiatury w wersjach z Kailh Blue, Brown oraz Red, które w swojej ofercie posiada popularny producent SPC Gear. Oczekiwania względem stosowanych w klawiaturach przełączników są tak różne, jak różni są użytkownicy tego sprzętu. Jedna grupa preferuje płynny oraz delikatny przełącznik Brown, inni  bardzo charakterystyczne Blue, a np. gracze FPS docenią szybkość reakcji Red. Przełączniki niebieskie doceniane są przez użytkowników, którzy dużo piszą, a brązowe za walory akustyczne. Przełączniki Kailh Blue są idealnym rozwiązaniem dla graczy. Po naciśnięciu klawisza z tym przełącznikiem usłyszymy charakterystyczny wysoki odgłos kliknięcia oraz poczujemy lekki przeskok. Sam klawisz aktywowany jest po wciśnięciu go do połowy, a umiejętne wykorzystanie tej zalety powoduje znaczne przyspieszenie wykonania konkretnej akcji w grze. 

SPC Gear GK530 Tournament i GK550 Omnis to klawiatury w wersjach z Kailh Blue, Brown oraz Red.

SPC Gear GK530 Tournament i GK550 Omnis - klawiatury mechaniczne dla graczy

Według producenta brązowe przełączniki Kailh Brown są świetnym kompromisem pomiędzy wymaganiami fanów gier wideo oraz osób wykorzystujących klawiatury do bardziej codziennych zastosowań. Ze względu na konstrukcję przełącznika Kailh Brown, klawisze wymagają użycia mniejszej siły, a także nie wydają charakterystycznego kliku podczas użycia. W efekcie są idealne do pracy w otoczeniu innych osób (np. w biurze), oraz do wieczornego grania. Natomiast czerwone przełączniki typu Kailh Red zaprojektowano przede wszystkim z myślą o graczach, co w praktyce oznacza, iż przyciski do aktywowania danej funkcji nie wymagają od nas użycia żadnej większej siły. Oczywiście pomaga to w znacznym usprawnieniu rozgrywki w danej produkcji z gatunku FPS czy różnego rodzaju battle royale, gdzie refleks odgrywa ogromną rolę. Przy okazji przełączniki Kailh Red są również znacznie cichsze od niebieskich, przez co idealnie nadają się do nocnego grania.

SPC Gear GK530 Tournament i GK550 Omnis - klawiatury mechaniczne dla graczy

Jeśli zaś chodzi o cechy prezentowanych klawiatur to w przypadku SPC Gear GK530 Tournament mamy do czynienia ze skróconą o blok numeryczny wersją, która bez problemu sprawdzi się na biurku z ograniczoną powierzchnią. Niewielki rozmiar ułatwi również przewożenie klawiatury na turnieje. Metalowy top obudowy gwarantuje odpowiednią sztywność i wytrzymałość. Punktowe podświetlenie RGB każdego z 87 indywidualnych klawiszy można w pełni konfigurować, także za pomocą oprogramowania. Szczególną cechą jest możliwość tworzenia makr, ich edycji, a także całkowitej zmiany mapowania klawiatury. SPC Gear GK550 Omnis to pełnowymiarowa propozycja dla osób oczekujących uniwersalnej klawiatury z blokiem numerycznym. Podkładka pod nadgarstki z magnetycznym mocowaniem jest bardzo wygodna i poprawia komfort dłuższego pisania lub rozgrywki. Podobnie jak GK530, ma pełne podświetlenie RGB, które można programować, a w tym ustalać własny styl. Makra przydadzą się nie tylko w grach, ale także w codziennej pracy. Ceny klawiatur SPC Gear GK530 Tournament oraz SPC Gear GK550 Omnis ustalono na kolejno 199 zł i 279 złotych. Więcej informacji o produktach znajdziecie bezpośrednio na ich stronie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: SPC Gear GK530 Tournament i GK550 Omnis - klawiatury mechaniczne dla graczy

 0