SPC Gear prezentuje komfortowy fotel EG950 Ergonomic Chair

SPC Gear prezentuje komfortowy fotel EG950 Ergonomic Chair

SPC Gear prezentuje kolejny produkt, tym razem jest to w pełni regulowany fotel EG950 Ergonomic Chair. Jest on oparty o aluminiową konstrukcję, która w ocenie producenta gwarantuje wysoką wytrzymałość, a przy okazji ciekawy wygląd doskonale wkomponowujący się w nowoczesne wnętrza. Zmęczenie podczas pracy przy komputerze wynika najczęściej z zaburzonej pozycji siedzącej, gdy dochodzi do zniesienia lordozy lędźwiowej i ogromnych przeciążeń w obrębie kręgów L3-S2, dlatego SPC Gear EG950 umożliwia uzyskanie w pełni poprawnej pozycji siedzącej. Wszystko dzięki niezwykle szerokim możliwościom regulacji, a mowa m.in. o: zmianie położenia zagłówka w trzech wymiarach, dostosowaniu nie tylko wysokości, ale i głębokości siedziska, zaawansowanej regulacji oparcia wraz z 2-kierunkowym podparciem lędźwiowym. O właściwy komfort, nawet w upalne dni, dba też specjalna siatka użyta do wykonania siedziska i oparcia. 

SPC Gear EG950 Ergonomic Chair to w pełni regulowany fotel z 3-osiowym zagłówkiem.

SPC Gear prezentuje komfortowy fotel EG950 Ergonomic Chair

Niedostosowany do sylwetki fotel prowadzi również do zaburzenia równowagi mięśniowej w obrębie szyi, w efekcie plecy stają się zaokrąglone, a głowa i barki zostają wysunięte do przodu. Zaniedbanie w tym zakresie prowadzi do pojawienia się zgrubienia na przejściu szyjno-piersiowym - aby zapobiec tego typu schorzeniom, SPC Gear EG950 Egronomic Chair został wyposażony w specjalny profil oparcia, który odpowiada naturalnemu wygięciu kręgosłupa. Jego zadaniem jest kluczowe dla komfortu zmniejszenie nacisku w obrębie kręgu L3. Możliwość szerokiej regulacji oparcia, a w tym wysunięcia podparcia lędźwiowego, jak również całkowitej wysokości, pozwala optymalnie dopasować kształt do sylwetki osoby użytkującej fotel. Podstawową rolą specjalnie zaprojektowanego zagłówka prezentowanego fotela jest wyrobienie w użytkowniku nawyku utrzymywania głowy w odpowiedniej pozycji względem kręgosłupa. 

SPC Gear prezentuje komfortowy fotel EG950 Ergonomic Chair

Takie działanie eliminuje podwyższone napięcia mięśni i więzadeł, które - gdy właściwa pozycja została zaniedbana - przenoszone są na obręcz barkową oraz głowę, co może prowadzić do bólu i drażnienia. Na elementach konstrukcyjnych oparcia, siedziska oraz zagłówka rozciągnięta została siatka wykonana ze specjalnego tworzywa, tj. termoplastycznych elastomerów poliestrowych (TPEE). Dzięki doskonałym właściwościom mechanicznym, bardzo wysokiej odporności na ścieranie, rozdarcia, deformacje oraz różnego rodzaju substancje brudzące (np. olej, tłuszcz), zapewnia niezwykłą w tym segmencie wytrzymałość oraz elastyczność także podczas długoletniego użytkowania.

SPC Gear prezentuje komfortowy fotel EG950 Ergonomic Chair

W pełni ergonomiczny kształt, szerokie możliwości regulacji, bardzo duża wytrzymałość i najwyższa jakość użytych materiałów sprawiają, że fotel SPC Gear EG950 Ergonomic Chair idealnie sprawdzi się w domu, biura czy gaming roomu, a klasyczny i stonowany design pasują do każdego wnętrza. Sugerowana cena SPC Gear EG950 Ergonomic Chair ustalona została na poziomie 1999 złotych. Więcej informacji o fotelu przeczytacie bezpośrednio na jego stronie

Pokaż / Dodaj komentarze do: SPC Gear prezentuje komfortowy fotel EG950 Ergonomic Chair

 0