SPC Gear prezentuje serię foteli gamingowych SR400

SPC Gear prezentuje serię foteli gamingowych SR400

SPC Gear SR400 to fotele kubełkowe skierowane do graczy. Ich wzmacniana metalowym szkieletem konstrukcja oraz wypełnione pianką tłoczoną na zimno („molded foam”) oparcie i siedzisko zapewniają komfort nawet podczas długich godzin spędzonych przed komputerem. Zastosowana stylistyka sprawia jednak, że fotel sprawdzi się nie tylko w pokoju gamingowym, ale również w biurze. Do wyboru pozostaje także kilka wariantów kolorystycznych, jak również rodzaj obicia: ze skóry ekologicznej (PU) lub tkaniny przepuszczającej powietrze. Kształt SPC Gear SR400 nawiązuje do foteli samochodów wyścigowych, zaprojektowanych w taki sposób, aby jak najlepiej podpierać ciało użytkownika w kluczowych miejscach kręgosłupa, a w szczególności w odcinku lędźwiowym i szyjnym. Zapewniają to m.in. dwie specjalne poduszki, które są nieodłącznym elementem SR400 i których położenie można regulować względem własnych potrzeb. Wypełnienie poduszek dostosowane jest do funkcji, jakie mają pełnić.

SPC Gear SR400 to fotele kubełkowe skierowane do graczy.

SPC Gear prezentuje serię foteli gamingowych SR400

Dolną, twardszą wykonano z pianki z pamięcią kształtu („memory foam”), by właściwie i skutecznie wspierać odcinek lędźwiowy. Górna zaś - bardziej miękka - przydaje się głównie podczas relaksu, ułatwiając wypracowanie prawidłowej postawy ciała. Oddychająca tkanina ułatwia cyrkulację powietrza, podnosząc komfort termiczny ciała w szczególności podczas upalnych dni oraz przy wyjątkowo emocjonujących wirtualnych rozgrywkach. Skórzane SR400 dostępne są w wersji czarno-szarej z pomarańczowym akcentem (SR400 OR), czarno-czerwonej (SR400 RD) oraz klasycznej czarnej (SR400 BK). SR400F występują w wariancie czarno czerwonym oraz czarnym (odpowiednio: SR400F RD oraz SR400F BK). Stalowa rama wsparta elastycznymi pasami to trzon konstrukcji foteli SPC Gear SR400. Zapewnia stabilność oraz wytrzymałość wszystkich kluczowych elementów, od oparcia aż po siedzisko i podstawę.

Sama stalowa, pięcioramienna podstawa łączy się z siedziskiem poprzez siłownik czwartej klasy (o udźwigu do 150 kg statycznego obciążenia). To wszystko sprawia, że SR400 rekomendowane jest osobom do 120 kg, co uwzględnia również dynamikę siadania (chwilowo znacznie zwiększającego nacisk). Powiększone kółka zostały dodatkowo pokryte warstwą nylonu, dzięki czemu ich krawędzie nie będą rysować podłogi. Jednym z elementów, który umożliwia szybką zmianę położenia jest oparcie foteli. Specjalny mechanizm pozwala na odchylenie go aż o 170° do pozycji niemal leżącej lub ustawienie go całkowicie pionowo względem siedziska (90°). Ergonomicznie wyprofilowane podłokietniki pozwalają na dostosowanie ich pozycji pod własne preferencje.

Podlegają regulacji w dwóch płaszczyznach, pionowej oraz poziomej - można więc zmienić ich wysokość, obrócić w lewo i prawo, a także przesunąć w przód lub tył. Poprawia to ergonomię użytkowania, ułatwia zachowanie poprawnej postawy oraz zapewnia wygodne podparcie ramion użytkownika. Mechanizm podtrzymujący siedzisko foteli SR400 ma funkcję TILT. Daje to użytkownikowi możliwość przechylenia całego siedziska nawet do 18°, a także pozwala na swobodne bujanie się na fotelu lub ustawienie go w wygodnej dla siebie pozycji względem biurka. Ponadto mechanizm umożliwia regulację siły nacisku wymaganego do odchylenia fotela, co pozwala na korzystanie z funkcji bujania użytkownikom o różnym wzroście i wadze. Zwiększa to stabilność konstrukcji oraz kontrolę nad ustawieniem fotela. Więcej informacji o fotelach uzyskamy na stronie producenta.

Pokaż / Dodaj komentarze do: SPC Gear prezentuje serię foteli gamingowych SR400

 0