SPC Gear VIRO i VIRO Plus – eleganckie słuchawki do muzyki i gier

SPC Gear VIRO i VIRO Plus – eleganckie słuchawki do muzyki i gier

SPC Gear VIRO oraz VIRO Plus USB 7.1 to przewodowe i wokółuszne słuchawki dla graczy z dynamicznymi przetwornikami i odpinanym mikrofonem. SPC Gear VIRO są słuchawkami o tzw. zamkniętej oraz wokółusznej konstrukcji, która ogranicza wydostawanie się odtwarzanego dźwięku na zewnątrz, a także eliminuje niepożądane szumy otoczenia. Za generowany dźwięk odpowiadają dynamiczne przetworniki o średnicy 53 mm osadzone w głębokich nausznikach wypełnionych pianką dopasowującą się do kształtu głowy oraz ucha („memory foam”). Czysty w tym detaliczny dźwięk, a także szeroka scena to zasługa m.in. odpowiednio dużej przestrzeni, w której poruszają się przetworniki. Całościowe brzmienie jest wyważone i precyzyjne, z nieprzesadzonym, ale dobrze wyczuwalnym, punktowym basem oraz obszerną i realistyczną sceną. Mikrofon, jako niezbędny element słuchawek dla graczy bazuje na doświadczeniach zdobytych podczas tworzenia, jak również dostrajania SPC Gear SM900 i SM950 dedykowanych m.in. streamerom.

SPC Gear VIRO oraz VIRO Plus USB 7.1 to przewodowe i wokółuszne słuchawki dla graczy z dynamicznymi przetwornikami i odpinanym mikrofonem.

SPC Gear VIRO i VIRO Plus – eleganckie słuchawki do muzyki i gier

fot. SPC Gear VIRO

VIRO w kwestii nagrywania dźwięku skupia się na wyłapywaniu mowy i maskowaniu zbędnych szumów otoczenia. Jest to szczególnie istotne nie tylko podczas wirtualnych batalii ze znajomymi, ale przede wszystkim w trakcie streamów, ponieważ widzowie chcą słyszeć głos prowadzącego transmisję wyraziście oraz czysto, z wygłuszeniem niepożądanego tła. Odpowiedni mikrofon jest podstawą sukcesu w zespołowych grach typu Valorant, Counter Strike: Global Offensive, czy seria Call of Duty. Dobry mikrofon przyda się także przy okazji codziennej komunikacji online. Użytkownicy, którzy zechcą wyjść ze świata wirtualnych gier, mogą łatwo odczepić mikrofon, a następnie wyjść na zewnątrz ze smartfonem, by w otoczeniu natury posłuchać muzyki czy ulubionego podcastu w trakcie wieczornego spaceru. Słuchawki SPC Gear VIRO charakteryzuje spójny oraz minimalny design. Dodatkowo aby zapewnić maksymalną wytrzymałość, pałąk od wewnątrz wzmocniony został metalem.

SPC Gear VIRO i VIRO Plus – eleganckie słuchawki do muzyki i gier

fot. SPC Gear VIRO Plus

VIRO wyposażono w popularne złącze minijack 3,5 mm (kompatybilne m.in. ze smartfonami), a w zestawie znajdują się dwa przewody: 120 cm z pilotem do regulacji głośności i ewentualnego wyciszania mikrofonu, a także 150-centymetrowy przedłużacz z rozdzieleniem sygnału na słuchawki + mikrofon (także minijack) do podłączenia do PC, co da w sumie 2,7 m swobody. Umożliwi to podłączenie się nawet do stojącej pod telewizorem konsoli. SPC Gear VIRO Plus doposażone są w kartę dźwiękową USB z audio w systemie 7.1, którą podpina się do gniazda USB komputera. Słuchawki łączą się z nią za pomocą jednego z dwóch przewodów: 120- lub 270-centymetrowego, obydwa z pilotem do regulacji głośności i ewentualnego wyciszenia mikrofonu. Dodatkowo w zestawie znajduje się adapter umożliwiający podłączenie słuchawek VIRO Plus bezpośrednio do wyjść audio w komputerze: osobno wejście i wyjście.

Oprogramowanie do karty dźwiękowej USB 7.1 pozwala w jeszcze bardziej precyzyjny sposób skonfigurować dźwięk w poszczególnych zakresach częstotliwości oraz zapisać jego ustawienia, w zależności od indywidualnych preferencji oraz sytuacji – inny do grania, inny do słuchania muzyki, a nawet dopasowany do różnych jej gatunków. Dostępne są cztery profile do dowolnej konfiguracji według uznania użytkownika, z czego dwa pierwsze są wstępnie predefiniowane (do gier FPS oraz do muzyki), a dwa kolejne są całkowicie neutralne. W pierwszej, premierowej serii słuchawek SPC Gear VIRO w opakowaniu znajduje się plecak-worek na sprzęt. Uchroni on przed deszczem schowane w nim urządzenie, a zewnętrzna kieszonka ułatwi znalezienie najbardziej potrzebnych drobiazgów. Przewidywana cena SPC Gear VIRO: 199 złotych, zaś SPC Gear VIRO Plus ma kosztować 249 zł. Więcej informacji o słuchawkach znajdziemy na tej stronie.

Dane techniczne SPC Gear VIRO:

 • Przetwornik: φ53 mm Impedancja: 32±20% Ω
 • Charakterystyka częstotliwościowa: 20Hz ~ 20KHz
 • Waga (bez przewodu) [g]: 307 ±5 g
 • Wymiary (bez przewodu) [mm]: 172 × 195 × 96.5
 • Odpinany mikrofon
 • Odpinane i wymienne przewody [cm]: 120 – 270
 • Przewód 120 cm z pilotem (minijack 3,5 mm – minijack 3,5 mm)
 • Przewód 150 cm (minijack 3,5 mm – podwójny minijack 3,5 mm)

Kompatybilność:

 • PC (OS: Win/Mac/Linux)
 • Konsole z wyjściem minijack 3,5 mm
 • Smartfony z wyjściem minijack 3,5 mm lub adapterem
 • Gwarancja: 2 lata

Zestaw SPC Gear VIRO zawiera:

 • Słuchawki
 • Odpinany mikrofon
 • Zaślepka wejścia mikrofonu do słuchawek
 • Przewód 120 cm z pilotem (minijack 3,5 mm – minijack 3,5 mm)
 • Przewód 150 cm (minijack 3,5 mm – podwójny minijack 3,5 mm)

Pokaż / Dodaj komentarze do: SPC Gear VIRO i VIRO Plus – eleganckie słuchawki do muzyki i gier

 0