Specjalna edycja drogiej płyty głównej ASUS Z790 Hero Evangenlion z literówką

Specjalna edycja drogiej płyty głównej ASUS Z790 Hero Evangenlion z literówką

Przeważnie decydując się na zakup specjalnej edycji komponentów sygnowanych jakąś popularną marką, jesteśmy jej dużymi fanami i liczymy na to, że producent sprzętu dokłada wszelkich starań, aby dostarczyć nam produkt najwyższej jakości, tym bardziej że płacimy za to ekstra. ASUS jednak zaliczył niemałą wpadkę. 

„Evangenlion”

Płyta główna ASUS ROG Maximus Z790 Hero, flagowy produkt serii EVA-02 inspirowanej anime „Neon Genesis Evangelion”, posiada wadę, która może irytować fanów tego serialu. Na obudowie I/O znajduje się bowiem literówka, w której błędnie wpisano słowo „Evangenlion”. Co gorsze, tego konkretnego elementu nie można łatwo wymienić, co pozostawia użytkownikom ograniczone możliwości rozwiązania tego problemu, na przykład użycie czarnego markera. Nie trzeba chyba jednak dodawać, że nie będzie się to prezentować najlepiej. 

Płyta główna ASUS ROG Maximus Z790 Hero, flagowy produkt serii EVA-02 inspirowanej anime „Neon Genesis Evangelion”, posiada wadę, która może irytować fanów tego serialu.

Jednostkowy przypadek

Seria EVA-02 obejmuje szeroką gamę komponentów komputerowych, w tym płyty główne, karty graficzne, zasilacze, a nawet obudowy. Użytkownicy mogą zdecydować się również na urządzenia peryferyjne, takie jak klawiatura czy słuchawki. Na szczęście wspomniany problem zdaje się dotyczyć tylko płyty głównej. Nie zmienia to jednak faktu, że ASUS i tak zaliczył dużą wpadkę.

Po złożeniu kompletny komputer na bazie EVA-02 nie będzie posiadał widocznego błędu, ponieważ ten element będzie zakryty wentylatorem. Część osób może jednak irytować sama świadomość istnienia tej literówki. Ten błąd niestety występuje w przypadku już dostarczonych modeli i nadal jest obecny w oficjalnych materiałach promocyjnych. Przez jakiś czas był jednak przeoczony, ale filmy z wczesnego unboxingu z września wyraźnie obnażyły ​​ten problem, więc ASUS miał już czas na reakcję. Co więcej, na tej high-endowej płycie głównej wielokrotnie pojawia się poprawna pisownia słowa „Evangelion”, a tylko w jednym przypadku występuje literówka.

Na ten moment nie wiemy, czy ASUS zamierza naprawić i wymienić błędnie wydrukowane komponenty. Można mieć nadzieję, że producent będzie przywiązywał większą wagę do szczegółów w przyszłych iteracjach swoich produktów. Pozytywem jest to, że problem ten nie dotyczy karty GeForce RTX 4090 EVA-02, która kosztuje od 2300 do 3000 dolarów, w zależności od źródła, podczas gdy koszt tej płyty głównej to około 700 dolarów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Specjalna edycja drogiej płyty głównej ASUS Z790 Hero Evangenlion z literówką

 0