Specyfikacja Honor 9X ujawniona w najnowszym przecieku

Specyfikacja Honor 9X ujawniona w najnowszym przecieku

O Honor 9X wiedzieliśmy dotychczas niewiele, jednak sytuacja zmieniła się z chwilą wycieku częściowej specyfikacji technicznej tego urządzenia. Jak wynika z dostępnych informacji następca Honor 8X Max zrezygnuje ze starego przedrostku i przyjmie nazwę Pro. Według źródeł urządzenie posiada dość interesującą specyfikację — w jego wnętrzu znajdziemy procesor HiSilicon Kirin 810, którego wykonano w 7 nm litografii. Ponadto producent zastosuje wyświetlacz LCD o wielkości 6,5-6,7 cala, aczkolwiek szczegóły w tym zakresie nie są na ten moment znane. Nie wiemy też ile pamięci RAM zaoferuje smartfon. Jeśli chodzi o aparat fotograficzny to mamy dostać 4 obiektywy — Sony IMX586 48 Mpix, 8 Mpix, a także dwa 2 Mpix. Jeden z dostępnych obiektywów obsłuży marko zaś kolejny głębię ostrości.

Według dostępnej specyfikacji Honor 9X otrzyma procesor Kirin 810.

Specyfikacja Honor 9X ujawniona w najnowszym przecieku

Natomiast z przodu ma znaleźć się 25 Mpix kamera do selfie i wideorozmów. Całość zasili bateria o pojemności 4000 mAh, która wesprze funkcję szybkiego ładowania. Niestety nie wiadomo, kiedy dokładnie Honor 9X trafi do sklepów, aczkolwiek najpewniej nastąpi to zaraz po debiucie Huawei Nova 5, czyli w okolicach przyszłego miesiąca. Pozostaje mieć nadzieję, że cena smartfonu będzie na atrakcyjnym poziomie, gdyż seria ta cieszy się popularnością nie tylko na świecie, lecz także w Polsce. Warto podkreślić, że Honor jest podmarką należącą do Huawei, zaś do tej serii wchodzi m.in. Honor 20, (wersja Lite jest już sprzedawana), który wbrew wcześniejszym sugestiom w czerwcu trafi do naszego kraju.

Wewnątrz Honor 20 znajdziemy mocniejszy niż w 9X układ Kirin 980, wspomagany przez zależnie od modelu 6 GB lub 8 GB pamięci RAM. Za możliwości fotograficzne odpowiadać ma 48 Mpix aparat główny, sprzęt otrzyma też 6,26-calowy ekran IPS Full HD+ o rozdzielczości 2340 × 1080 pikseli. Honor 20 w wydaniu 6 GB + 128 GB przestrzeni na dane kosztuje 1999 złotych, z kolei za wariant Honor 20 Pro 8 GB + 256 GB musimy zapłacić 2699 złotych. Tym samym Honor 9X będzie bardzo dobrym uzupełnieniem oferty marki i przekona do siebie użytkowników, którzy nie chcą wydawać większej kwoty na smartfon.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Specyfikacja Honor 9X ujawniona w najnowszym przecieku

 0