Spider-Man 2 na długiej rozgrywce. Symbiot i Kraven w akcji

Spider-Man 2 na długiej rozgrywce. Symbiot i Kraven w akcji

Na koniec prezentacji Sony PlayStation Showcase firma pokazała pierwszy gameplay ze Spider-Mana 2, w tym nowego antagonistę i funkcję, która pozwala nam przełączać się pomiędzy Peterem Parkerem i Milesem Moralesem. 

Symbiot i Kraven

Rozgrywka zaczyna się od sceny z Parkerem, który ma na sobie kultowy czarny kostium symbiota – dla tych mniej zaznajomionych z historią Spider-Mana, strój Venoma daje Spider-Manowi mnóstwo dodatkowych mocy, ale jest to również obcy pasożyt, który może wpływać na charakter Petera. Spodziewamy się, że perypetie bohatera z nowym strojem stanowić będą istotny element fabuły Spider-Mana 2. Podobnie zresztą jak Kraven Łowca, który zdaje się kandydatem do objęcia roli głównego złola w Spider-Man 2, ale twórcy mogą nas tu jeszcze zaskoczyć. Kultowy złoczyńca postanawia bowiem przyjechać ze swoimi najemnikami do Nowego Jorku, by zapolować na tutejszą nietypową faunę. 

Na koniec prezentacji Sony PlayStation Showcase firma pokazała pierwszy gameplay ze Spider-Mana 2.

Parker i Morales, czyli nowe dynamiczne duo

Pokazany fragment był naprawdę dość długi (ponad 12 minut), a osoba grająca płynnie przełączała się między Parkerem i Moralesem. Wiele elementów rozgrywki wydaje się zaczerpniętych z poprzedniej części, szczególnie w obszarze walki wręcz i twórcy nie próbują odkryć koła na nowo, ale nowy kostium oferuje mnóstwo nowych ruchów, a dziki pościg przez Queens nasuwa skojarzenia z akcją na miarę Uncharted 4. Pokazano też nową sztuczkę Milesa, który ma w swoim stroju coś w rodzaju wingsuita - ten pozwala mu latać na duże odległości.

Wygląda również na to, że mapa gry będzie większa niż wcześniej – pierwsza gra obejmowała większość Manhattanu, ale w tej zapowiedzi widzieliśmy także Queens, a ogromna część sekwencji pościgów miała miejsce na wodzie. Oryginalny Spider-Man oferował subiektywną wersję Nowego Jorku, ale twórcy nie zamierzają na tym poprzestać. Gra zadebiutuje tej jesieni, choć wciąż nie ma dokładnej daty premiery. Insomniac Games powiedziało, że ujawni takową „wkrótce”.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Spider-Man 2 na długiej rozgrywce. Symbiot i Kraven w akcji

 0