Spotify będzie miał kolejnego rywala? TikTok Music już dostępny w pierwszych krajach

Spotify będzie miał kolejnego rywala? TikTok Music już dostępny w pierwszych krajach

Największe platfromy zajmujące się streamingiem muzyki, takie jak Spotify czy Apple Music, mogą doczekać się niedługo solidnej konkurencji. Na rynek wkracza TikTok ze swoją alternatywą dla wspomnianych platform. TikTok Music dostępny jest już w 2 krajach.

TikTok Music już dostępny

TikTok wkracza na nowy rynek. Popularna aplikacja z krótkimi filmikami doczekała się siostrzanego serwisu z muzyką. Patrząc na to, jak dużą rozpoznawalnością cieszy się TikTok, nic dziwnego, że w przypadku nowej usługi zdecydowano się zachować tę nazwę, dodając do niej słówko "Music", które w jasny sposób określa, co odnajdziemy w aplikacji.

TikTok Music obecnie dostępny jest tylko w dwóch krajach: Brazylii oraz Indonezji.

TikTOk

TikTok Music dopiero się rozpędza, bowiem nie odnajdziemy go ani w Stanach Zjednoczonych, ani w Europie. Obecnie dostępny jest tylko w dwóch krajach: Brazylii oraz Indonezji. Oczywiście, jak w przypadku innych tego typu usług, również ta jest płatna. We wspomnianych krajach, subskrypcja to wydatek od niespełna 3 dolarów do 3,5 dolara miesięcznie. W bezpośrednim przeliczeniu to nawet mniej niż za podstawowe plany dla jednej osoby w Spotify czy Apple Music. 

Potencjał jest spory

TikTok Music, ma także świetną okazję na przyciągnięcie masy osób ze zwykłego TikToka. Mówi się między innymi o możliwości odtwarzania pełnych wersji popularnych w filmikach utworów. Ogólnie potencjał na połączeniu obu tych aplikacji jest naprawdę spory. Na tę chwilę nie wiadomo niestety, kiedy TikTok Music pojawi się także w innych krajach. Być może będzie wypuszczany stopniowo.

Jeśli chodzi o rywalizację ze Spotify i Apple Music, to z pewnością nie będzie mimo wszystko łatwo. Oba serwisy mają już wyrobione solidne pozycje, a ludzie są zwyczajnie do nich przyzwyczajeni. Sukces TikTok Music stoi więc pod znakiem zapytania. Być może właśnie dlatego zdecydowano się go najpierw przetestować tylko w dwóch krajach. Co sądzicie o tym nowym graczu, ma szansę zabrać użytkowników innym serwisom?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Spotify będzie miał kolejnego rywala? TikTok Music już dostępny w pierwszych krajach

 0