Spotify odnotowuje wzrost liczby użytkowników

Spotify odnotowuje wzrost liczby użytkowników

Spotify w swoim najnowszym raporcie finansowym ujawniło, że posiada 271 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, co jest pewnym wzrostem względem wcześniejszej liczby wynoszącej 248 milionów osób w poprzednim kwartale oraz 31-procentowym progresem w skali rok do roku. Warto podkreślić, że 124 mln to abonenci płacący za usługę premium a 153 mln korzysta z bezpłatnej opcji aplikacji do słuchania muzyki zawierającej reklamy. Jeśli chodzi o zarobki to Spotify w czwartym kwartale wygenerowało 1,85 mld euro (2 mld dolarów) przychodów, co oznacza 24-procentowy wzrost rok do roku. Niestety w ciągu trzech miesięcy odnotowano stratę zysków operacyjnych w wysokości 77 mln euro (84,7 mln dolarów). W analogicznym kwartale poprzedniego roku Spotify mogło pochwalić się zyskiem operacyjnym 94 mln euro (103,4 mln dolarów).

Spotify posiada 271 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie.

Spotify odnotowuje wzrost liczby użytkowników

Wspomnianą stratę firma przypisała wzrostowi kosztów operacyjnych z powodu „opłat socjalnych". W przypadku pierwszego kwartału 2020 roku Spotify oczekuje całkowitej liczby aktywnych użytkowników na poziomie 279-289 milionów a cały rok chce zakończyć z bazą powyżej 300 milionów osób. Przy okazji poznaliśmy również wyniki podcastów i okazuje się, że społeczność przyjęła je dość ciepło odnotowując wzrost na poziomie 200 procent w ciągu minionych dwunastu miesięcy. Oczywiście Spotify to nie jedyna oferta streamingowa i wypadałoby pokazać, jak na polu osiągnięć wypada konkurencja. Drugie w tej rywalizacji Apple Music posiada 60 milionów subskrybentów (statystyki z czerwca 2019 roku), z kolei trzecia lokata przypadła Amazon Music z 55 milionami użytkowników.

Dopiero dalej znalazł się YouTube Music, który posiada około 20 milionów abonentów. Widzimy więc, że tego rodzaju usługi muzyczne cieszą się niemałą popularnością, która w przypadku Spotify najpewniej obecna jest również w Polsce. Co ciekawe, nawet jeśli dany abonament jest jedynie opcjonalny to część użytkowników nadal woli z niego skorzystać. Spotify Premium oferuje cztery plany subskrypcyjne - Individual, Duo, Rodzina oraz Student. W ramach aktualnej oferty możemy dostać 3 miesiące abonamentu za darmo.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Spotify odnotowuje wzrost liczby użytkowników

 0