Spotify pracuje nad asystentem samochodowym. Sprzęt został dostrzeżony na renderach

Spotify pracuje nad asystentem samochodowym. Sprzęt został dostrzeżony na renderach

Od 2019 roku Spotify pracuje nad "Car Thing" czyli sterowanym głosowo asystentem służącym do odtwarzania muzyki oraz podcastów, który zostałby umieszczony w samochodzie. Dostęp do tego sprzętu otrzymała nawet określona grupa testerów. Początkowo zakładano, że urządzenie nie trafi do powszechnej dystrybucji w efekcie nie będzie dało się go po prostu kupić, ale być może platforma streamingowa zmienia zdanie i finalnie doczekamy się jego premiery. O odtwarzaczu wiemy już co nieco za sprawą dokumentacji przekazanej w styczniu 2021 roku do Federalnej Komisji Łączności Stanów Zjednoczonych (FCC) oraz wzmiance dostrzeżonej ostatnio w kodzie aplikacji Spotify. Steve Moser z serwisu MacRumors odnalazł kilka zdjęć urządzenia, które zdradza jego wizualne aspekty.

"Car Thing" to sterowany głosowo asystent muzyczny Spotify, którego umieszcza się w samochodzie.

Spotify pracuje nad asystentem samochodowym. Sprzęt został dostrzeżony na renderach

Oryginalny Car Thing Spotify wyposażono w mały okrągły wyświetlacz z kilkoma elementami sterującymi dostępnymi na bocznym panelu, aczkolwiek nowa wersja przeszła pewne modyfikacje. Znajdziemy tu duże pokrętło sterujące oraz mniejszy przycisk. Nie wiemy, za co odpowiadają przytoczone elementy, chociaż w dokumentacji przekazanej FCC całość opisano jako urządzenie sterowane głosem. Sprzęt wyposażony w Bluetooth komunikuje się z samochodowymi radioodtwarzaczami oraz jest zasilany przez gniazdo 12 W.​​ Car Thing będzie można przymocować do deski rozdzielczej lub systemu wentylacji w pojeździe i być może producent zaoferuje dedykowane takim rozwiązaniom akcesoria.

Serwis muzyczny przygotowuje się ponadto do udostępnienia narzędzia Anchor, które powinno ucieszyć osoby tworzące podcasty. Umożliwia ono tworzenie treści dostępne tylko po uiszczeniu stosownej opłaty, zaś dystrybuowane oprócz całych odcinków będą również wybrane fragmenty. Podcasty stały się całkiem popularne na Spotify, które przykuwa uwagę już nie tylko możliwością słuchania utworów muzycznych. Warto wspomnieć, że według danych firmy analitycznej Comprar Acciones serwis streamingowy miał w ubiegłym roku 320 mln użytkowników.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Spotify pracuje nad asystentem samochodowym. Sprzęt został dostrzeżony na renderach

 0