Spotify przeprowadza kolejne zwolnienia w 2023 roku

Spotify przeprowadza kolejne zwolnienia w 2023 roku

Spotify przeprowadza trzecie masowe zwolnienia w 2023 roku. Z pewnością nie jest to dobry okres dla popularnej platformy streamującej muzykę.

Spotify zapowiedziało zwolnienie 1500 pracowników, co stanowi 17% łącznej kadry 9800 osób zatrudnionych w firmie. "Zważywszy na rozbieżność między naszym celem finansowym a aktualnymi kosztami, zdecydowałem, iż jest to najlepsza opcja, aby osiągnąć założone cele" - powiedział dyrektor generalny Spotify, Daniel Ek. Jednocześnie Ek przyznał, że chociaż to działanie jest dobre dla platformy to zdaje sobie sprawę, że będzie trudne dla pracowników, którzy rozstają się ze Spotify. Nie są to pierwsze grupowe zwolnienia w firmie.

Spotify zwolni 1500 pracowników. Jest to trzecia fala zwolnień w 2023 roku.

Spotify przeprowadza kolejne zwolnienia w 2023 roku
 

W styczniu 2023 roku pożegnano 600 ludzi, a w czerwcu 200 osób. Zwolnieni pracownicy otrzymają pięciomiesięczną odprawę, dodatek urlopowy i ubezpieczenie zdrowotne. Spółka zapewni ponadto wsparcie imigracyjne pracownikom, których status imigracyjny jest powiązany z zatrudnieniem. Daniel Ek przyznał, że redukcja zatrudnienia w tej skali będzie duża biorąc pod uwagę wyniki osiągnięte przez Spotify.

Podwyżka cen usług doprowadziło do większych wpływów i mimo tego wzrostu liczby abonentów. Spotify szacowało, że w ostatnim kwartale 2023 roku liczba subskrybentów wyniesie 601 milionów. Cóż nie żyjemy w najlepszych czasach i redukcje etatów dotykają najróżniejsze braże, a dużo cięć kadrowych przeprowadzono w branży gier.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Spotify przeprowadza kolejne zwolnienia w 2023 roku

 0