Spotify przymierza się do testowej podwyżki ceny

Spotify przymierza się do testowej podwyżki ceny

Spotify to bez dwóch zdań największy muzyczny serwis streamingowy na świecie, ale wyniki finansowe firmy pozostawiają wiele do życzenia, gdyż regularnie znajdują się pod kreską. Doniesienia o testowaniu wyższych cen raczej nie dziwią i jak donosi agencja Bloomberg, takowy zabieg wkrótce przeprowadzony ma być na rynku skandynawskim. Nie ma pewności jak dużo wzrosnąć ma tam cena w ramach testu, ale szacuje się, że o 13% i obejmować będzie tylko plan rodzinny. Podwyżka przynieść ma jednak nowe funkcje i serwisy, choć brak jakichkolwiek szczegółów w tym zakresie. Spodziewać można się zaś, że jeśli testy pójdą pomyślnie, Spotify zdecyduje się na podobny ruch także w innych krajach, przynajmniej europejskich, choć jeśli firma zechce w końcu zacząć zarabiać na swoich usługach, to może mieć to charakter globalny.

Cena Spotify w ramach testu wzrosnąć ma o 13% i obejmować będzie tylko plan rodzinny.

Spotify przymierza się do testowej podwyżki ceny

Warto dodać, że informacje o podwyżce ceny w Skandynawii potwierdziło także źródło portalu Variety, ale podkreśliło, że jest to tylko test, a wzrost ceny nie został jeszcze podobno dokładnie ustalony. Czemu zaś Skandynawia? Wybór ten wydaje się dość oczywisty, ponieważ Spotify założony został w Sztokholmie i posiada tam bardzo lojalną bazę użytkowników, stąd też Północna Europa wydaje się być naturalnym kandydatem. Co prawda, firma straszyła niedawno, że może wyjść z rynku szwedzkiego ze względu na zbyt wysokie podatki, ale najwyraźniej zmieniła zdanie. Jak na razie Spotify nie komentuje tych doniesień, ale jeśli się to zmieni, możecie spodziewać się aktualizacji tego newsa.      

Już w ubiegłym roku serwis specjalizujący się z streamowaniu muzyki podniósł ceny w Norwegii o 10%, ale wyższa stawka obowiązywała tylko nowych klientów. W innych regionach świata Spotify zdaje się chętniej eksperymentować z obniżaniem cen i wprowadza np. zniżki dla uczniów i studentów. Podstawowe stawki za poszczególne plany przez wiele lat pozostały jednak na tym samym poziomie, dlatego ewentualne podwyżki mogą spotkać się ze sporym oporem ze strony użytkowników. Jeśli jednak nie będą zbyt wysokie i obejmą jedynie rodzinny pakiet, to zapewne nie spowoduje to exodusu do konkurencji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Spotify przymierza się do testowej podwyżki ceny

 0