Sprzedają komputery z oskalpowanymi Core i9-14900KS, a Intel nie czepia się w sprawie gwarancji

Sprzedają komputery z oskalpowanymi Core i9-14900KS, a Intel nie czepia się w sprawie gwarancji

Okazuje się, że skalpowanie procesora Intela nie we wszystkich przypadkach kończy się utratą gwarancji. Niektórzy z integratorów mają przyzwolenie na skalpowanie Core i9-14900KS z zachowaniem gwarancji Intela.

Gwarancja Intela dla niektórych oskalpowanych CPU

Intel postanowił wykonać dość niespodziewany krok. Firma współpracuje bowiem z wybranymi integratorami w celu zapewniania gwarancji oskalpowanym egzemplarzom procesora Core i9-14900KS. Dla tych, którzy nie wiedzą, integratorzy to po prostu firmy zajmujące się tworzeniem gotowych zestawów komputerowych.

Intel postanowił wykonać dość niespodziewany krok. Firma współpracuje bowiem z wybranymi integratorami w celu zapewniania gwarancji oskalpowanym egzemplarzom procesora Core i9-14900KS.

O tej rewolucyjnej decyzji mówił w jednym ze swoich najnowszych filmów der8auer (od 4:04). W praktyce taki ruch ze strony Intela oznacza, że na rynku będą dostępne na przykład gotowe komputery z chłodzeniami typu direct die, gdzie podstawa chłodzenia styka się bezpośrednio z rdzeniem. To oczywiście pozytywnie wpływa na osiągane przez CPU temperatury. A w przypadku Core i9-14900KS jest to szczególnie ważne. Model ten pobiera ogromne ilości energii, co rzecz jasna przekłada się na ilość wydzielanego ciepła.

Oskalpowany Core i9-14900KS już w gotowcach. Trzeba dopłacić 200 dolarów

Oskalpowany Core i9-14900KS pojawił się jako opcja konfiguracyjna między innymi w komputerze Maingear Custom ZERO. Co ważne, klienci mogą również wybrać tutaj zwykły, nieoskalpowany procesor Core i9-14900KS. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że do oskalpowanego egzemplarza trzeba dopłacić aż 200 dolarów. Wygląda na to, że wszystkie komputery Maingear, dla których dostępna jest opcja samodzielnej konfiguracji podzespołów posiadają opcję wyboru oskalpowanego Core i9-14900KS. Co nie powinno dziwić, w momencie zaznaczenia tego modelu CPU, w zakładce z chłodzeniem znika opcja wyboru rozwiązania powietrznego.

Pozwolenie użytkownikom na samodzielne skalpowanie procesorów bez utraty gwarancji byłoby dla Intela bardzo ryzykowną decyzją. Współpraca z firmami, które mają odpowiedni sprzęt, doświadczenie i profesjonalistów wydaje się już znacznie lepszą opcją. Intel z całą pewnością zdaje sobie sprawę, jak wygląda pobór mocy i kwestia temperatur modelu Core i9-14900KS. Osoby chcące wykorzystać jego potencjał muszą starannie podejść do tematu chłodzenia. Oferowanie gotowych zestawów z oskalpowanymi egzemplarzami posiadającymi gwarancję może nieco ułatwić sprawę.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sprzedają komputery z oskalpowanymi Core i9-14900KS, a Intel nie czepia się w sprawie gwarancji

 0