Sprzedawał zmodyfikowane PS4 z pirackimi grami. Sony wytacza proces

Sprzedawał zmodyfikowane PS4 z pirackimi grami. Sony wytacza proces

Sony Interactive Entertainment złożyło w kalifornijskim sądzie pozew przeciw mężczyźnie sprzedającemu zmodyfikowane konsole PlayStation 4 wypełnione pirackimi wersjami gier. Mężczyzna oskarżony o złamanie praw autorskich oraz obejście technologicznych zabezpieczeń PlayStation 4, rzekomo nakłaniał ludzi do zaprzestania kupowania gier. Od momentu oficjalnej premiery w 2013 roku, PlayStation 4 udawało się utrzymać piratów z dala od siebie, jednak na przestrzeni ostatniego roku sytuacja zaczęła się zmieniać. Wraz z premierą najnowszej modyfikacji jailbreak kilka miesięcy temu, Sony zaczęło mieć powody do obaw. Modyfikacja ta pozwala zwykłym użytkownikom na wprowadzanie zmian w ich konsolach, co przyczynia się do wzrostu piractwa. Niestety mleko się już rozlało i Sony nie sprawi, że modyfikacja zniknie z sieci.

Sprzedawanie na eBay zmodyfikowanych konsol PS4 wypełnionych pirackimi grami? To nie mogło się skończyć dobrze.

Japończycy postanowili zatem aktywnie zacząć działać i są już tego pierwsze efekty. Do sądu federalnego w stanie Kalifornia trafił pozew, w którym Sony oskarża lokalnego mieszkańca o sprzedawanie zmodyfikowanych konsol PlayStation 4 wraz z pirackimi kopiami gier. Według Sony, oskarżony  Eric Scales, posługujący się pseudonimem "Blackcloak13" sprzedawał przerobione konsole na portalu eBay. "Oskarżony to osobnik, który spreparował i rozprowadzał zmodyfikowane konsole PS4, które (a) zawierały 'pirackie' (nieautoryzowane) kopie gier kompatybilnych z PS4 oraz (b) były modyfikowane przez oskarżonego, który omijał zabezpieczenia urządzeń" - czytamy w oskarżeniu. Sony zamówiło dwie sztuki na aukcji prowadzonej przez pomysłowego sprzedawcę i odkryło, że faktycznie, urządzenia były takie jak opisywano.

"Exploit umożliwiał przerobienie konsoli PlayStation 4, tak by możliwe było uruchamianie ponad 60 tytułów nieautoryzowanych kopii gier, któe znajdowały się na dołączanym do konsoli twardym dysku" - oświadczyło Sony. Konsole były sprzedawane również poza sklepem eBay, na oddzielnej stronie internetowej, gdzie sprzedawca zachwalał swoje produkty. Według opisu znajdującego się w tej witrynie, oskarżony zajmował się modyfikacjami konsol od 2006 roku i zachęcał ludzi do zaprzestania kupowania gier. "Na stronie oskarżonego, gdzie znajdowały się tradycyjne symbole piratów czyli czaszka ze skrzyżowanymi piszczelami, oskarżony utrzymywał, że kupno jego produktów umożliwi pobranie i skopiowanie dowolnej gry oraz nawoływał do zaprzestania legalnego kupowania gier" - podkreśla Sony.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sprzedawał zmodyfikowane PS4 z pirackimi grami. Sony wytacza proces

 0