Sprzedaż gamingowych monitorów wzrosła w ostatnim roku o 100%

Sprzedaż gamingowych monitorów wzrosła w ostatnim roku o 100%

Ogromna popularność rywalizacyjnych gier sieciowych pokroju Overwatch, Fortnite czy PUBG (nie wspominając o starym dobrym CS:GO) sprawia, że gracze chętniej wymieniają stary sprzęt gamingowy na nowszy, co bardzo dobrze widać nie tylko po rozkwicie segmentu peryferiów, ale także i monitorów. Jak bowiem wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez WitsView (dział firmy analitycznej TrendForce, specjalizującej się w rynku PC), według prognoz, sprzedaż gamingowych monitorów z końcem bieżącego roku osiągnie 5,1 mln egzemplarzy. Jest to wynik praktycznie o 100% lepszy niż w ubiegłym, 2017 roku, co oznacza ogromny wzrost zapotrzebowania i zainteresowania monitorami dla graczy. Co ciekawe, wynik ten może być jeszcze wyraźnie lepszy, ponieważ raport jako gamingowe uwzględnia jedynie modele o odświeżaniu co najmniej 100 Hz, a na rynku istnieje wiele propozycji skierowanych do graczy z budżetowej półki, gdzie odświeżanie wynosi 75 Hz lub też 4K, gdzie otrzymujemy 60 Hz.

Prognozowana sprzedaż gamingowych monitorów z końcem bieżącego roku osiągnie 5,1 mln egzemplarzy.

Sprzedaż gamingowych monitorów wzrosła w ostatnim roku o 100%

Tajwańscy producenci, ASUS i Acer obronili swoje miejsca sprzed roku, znajdując się odpowiednio na pierwszej i drugiej pozycji w zakresie globalnej sprzedaży. Na kolejnych miejscach nastąpiło jednak dość mocne przetasowanie, ponieważ na ostatnie stopniu podium wskoczyło AOC / Philips, natomiast na czwartym miejscu znajduje się Samsung. W ubiegłym roku brązowy medal zdobyła firma BenQ, a AOC / Philips znajdowało się zaraz za podium. WitsView podkreśla, że 95% gamingowych monitorów sprzedanych w tym roku przez Samsunga, posiadało zakrzywiony ekran. Co więcej, całkowita sprzedaż tego typu modeli wyraźnie podskoczyła i dziś posiadają one już 50% udziałów w rynku, natomiast przed rokiem było to tylko 23%. Udziały płaskich paneli LCD w tym sektorze spadły zaś z 77% do 46%.

Anita Wang, starsza menadżer ds. badań w WitsView, zauważa, że na tak duży wzrost popularności monitorów dedykowanych graczom ma też wpływ duża akcja wymiany sprzętu w chińskich kafejkach internetowych, które w Państwie Środka wciąż są bardzo popularne, a ich użytkownicy chcieli grać w Fortnite i PUBG na monitorach o wysokim odświeżaniu. A Wy jakie monitory posiadacie na swoich biurkach? Dajcie znać w komentarzach czy preferujecie płaskie, czy też zakrzywione ekrany do grania oraz czy przedkładacie wysokie odświeżanie nad pozostałe parametry, które wpływają na jakość obrazu, ponieważ właśnie przygotowujemy podsumowanie 2018 roku, gdzie postaramy się wytypować dla Was najlepsze modele minionych 12 miesięcy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sprzedaż gamingowych monitorów wzrosła w ostatnim roku o 100%

 0