Sprzedaż iPhone`ów spadła, ale Apple i tak może ogłosić sukces

Sprzedaż iPhone`ów spadła, ale Apple i tak może ogłosić sukces

Miniony rok nie był dla Apple szczytem możliwości, jeśli chodzi o finanse, aczkolwiek ostatnie trzy miesiące w pewnym stopniu udowodniły, że amerykański gigant może wrócić na dawną drogę. Z najnowszego raportu finansowego opublikowanego przez przedsiębiorstwo wynika, iż w czwartym kwartale fiskalnym 2019 roku jego przychody wyniosły 64 miliardy dolarów, co stanowi 2-procentowy wzrost w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, w którym przychody wyniosły 62 mld dolarów. Zysk na akcję rozwodnioną uplasował się na poziomie 3,03 dolarów i oznacza wzrost o 4 procent. Mamy jednocześnie do czynienia z pewnego rodzaju zaskoczeniem bowiem jak podaje Business Insider analitycy oczekiwali przychodów w wysokości 63 mld dolarów oraz 2,84 dolarów zysku na akcję.

W czwartym kwartale fiskalnym 2019 roku Apple wygenerowało 64 mld dolarów przychodów.

Sprzedaż iPhone`ów spadła, ale Apple i tak może ogłosić sukces

Jeśli chodzi o poszczególne produkty, to Apple wygenerowało 33,4 mld dolarów przychodów ze sprzedaży iPhone'ów, 6,99 mld dolarów z komputerów Mac, 4,65 z iPad'ów i 6,52 mld dolarów ze sprzedaży akcesoriów. Druga kluczowa dla korporacji gałąź biznesu, czyli usługi przyniosły jej w zakończonym kwartale przychody na poziomie 12,51 miliardów dolarów. Niestety przytoczone dane potwierdzają spadek sprzedaży bardzo ważnych dla firmy smartfonów o 9,2 procent w porównaniu do analogicznego okresu wcześniejszego roku. Mimo tego pozostałe działy pozwalają napędzać działalność giganta z Cupertino czego idealnym przykładem są wspomniane już usługi pokroju Apple Music, iCloud, Apple Store czy Apple Pay, których łączna ilość abonentów wynosi 450 mln (rok temu było to 330 mln ludzi).

Dzięki takiej sytuacji sternik Apple, Tim Cook mógł ogłosić sukces oraz rekordowe przychody. Nie jest tajemnicą, że firma od pewnego czasu woli inwestować w inne działy mogące przynieść odpowiednio wysokie zarobki. Należy tu przytoczyć, chociażby ogłoszonego Apple TV+ mającego rzucić rękawice konkurencji w postaci Netflixa. W pierwszym kwartale roku fiskalnego 2020 Apple prognozuje przychody w wysokości 85,5-89,5 miliardów dolarów. Co ważne istnieje szansa, że przyszłoroczne modele iPhone'ów pozwolą poprawić finanse działu odpowiadającego za telefony, a to za sprawą planowanego wprowadzenia modelu wspierającego technologię sieci 5G.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sprzedaż iPhone`ów spadła, ale Apple i tak może ogłosić sukces

 0