Sprzedaż PlayStation 4 przekroczyła już 110 mln sztuk

Sprzedaż PlayStation 4 przekroczyła już 110 mln sztuk

Sony to niekwestionowany zwycięzca obecnej, kończącej się już generacji konsol, a PlayStation 4 osiągnęło właśnie kolejny kamień milowy. Japoński gigant pochwalił się, że w ostatnim kwartale, zakończonym 31 marca, udało mu się sprzedać kolejne 1,5 mln sztuk PS4, a liczba ta obejmuje wszystkie warianty urządzenia, w tym PS4 Pro. Tym samym, sprzedaż konsoli przekroczyła już 110 mln egzemplarzy, niewiele tracąc do takich klasyków jak Game Boy czy Game Boy Color. Nie da się jednak ukryć, że tempo sprzedaży w ostatnim czasie wyraźnie spadło i dla porównania w analogicznym okresie ubiegłego roku Sony chwaliło się wynikiem 2,6 mln konsol. Co więcej, sprzedaż PS4 w całym ostatnim roku fiskalnym (od kwietnia 2019 do końca marca 2020 roku) spadła o 4,2 mln sztuk. W obecnej sytuacji raczej mało prawdopodobne wydaje się więc, by PS4 udało się dogonić PlayStation 2, czyli najlepiej sprzedającą się konsolę w historii.

Raczej mało prawdopodobne wydaje się więc, by PS4 udało się dogonić PlayStation 2, czyli najlepiej sprzedającą się konsolę w historii.

Mimo wszystko PS4 trzeba uznać za duży sukces i tak też uważa Sony, które szykuje się już do debiutu jego następcy, czyli PlayStation 5. Firma ponownie potwierdziła, że tegoroczna premiera urządzenia jest niezagrożona i odbędzie się w sezonie świątecznym, czyli w okresie od października do grudnia. Wczoraj w sieci pojawiła się informacja, jakoby PS5 miało trafić na sklepowe półki w październiku, a tak przynajmniej wynikało z umieszczonego przez Sony ogłoszenia o pracę, ale przedsiębiorstwo szybko zdementowało tę plotkę, tłumacząc, że była to zwykła pomyłka (zobaczymy jak będzie naprawdę). Wciąż nie wiemy jednak, kiedy możemy spodziewać się oficjalnego ogłoszenia daty premiery i ceny next-gena, ale wydaje się, że jest to już raczej kwestia tygodni, aniżeli miesięcy.  

Sony stwierdziło także, że gamingowy dział ma się świetnie i radzi sobie z pandemią koronawirusa. Sprzedaż hardware’u wciąż „ma się dobrze”, a przychody z sieciowych usług (takich jak PlayStation Plus) rosną. Przedsiębiorstwo podkreśliło również, że „nie ma żadnych poważnych problemów w pracach nad grami”, co na pewno ucieszy osoby wyczekujące dwóch ostatnich dużych hitów na PS4 od zespołów PlayStation Studios, czyli The Last of Us Part II , które zadebiutować ma w przyszłym miesiącu oraz przesuniętego na lipiec Ghost of Tsushima. Ciekawe, co tam Sony szykuje na premierę PS5? Jakieś pomysły?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sprzedaż PlayStation 4 przekroczyła już 110 mln sztuk

 0