Squadron 42 - kampania fabularna Star Citizen pojawi się nieprędko

Squadron 42 - kampania fabularna Star Citizen pojawi się nieprędko

Star Citizen to niewątpliwie jeden z fenomenów branży gier, ponieważ projekt powstaje już wiele lat i końca tych prac nadal nie widać. Chris Roberts z RSI opublikował obszerny komunikat odnośnie stanu gry, w którym poruszono m.in. kwestię Squadron 42 będącego kampanią fabularną symulatora. Przedstawiciel studia przyznał, że Squadron 42 nie jest jeszcze skończony i okazuje się, że nieprędko będzie. "Będzie gotowy, kiedy będzie gotowy. Nie wypuścimy gry, dopóki każdy jej aspekt oraz wszystko, co związane z technologią ją napędzającą, nie zostanie maksymalnie dopracowane" - napisał Roberts. Reżyser Star Citizen stwierdził ponadto, że nie może on iść na żaden kompromis, ponieważ wierzy w produkcję całym sercem i nie chce zawieść zespołu za nią odpowiadającego. W lipcu bieżącego roku opublikowano materiały dotyczące trybu Squadron 42, który miał być udostępniony w ciągu kilku miesięcy, lecz jak wiemy tak się nie stało. Zapewne samą datę premiery również poznamy nieprędko.

Squadron 42 może zadebiutować nawet po 2021 roku.

Co ciekawe single playera zapowiedziano w 2015 roku (początkowo zakładano w 2017 roku), a więc minęło już wiele czasu od tego momentu i wiele wskazuje na to, że nie zadebiutuje on nawet w przyszłym roku. Wielu graczy jest zniecierpliwionych tą sytuacją i komunikat dewelopera może dolać oliwy do ognia. Warto wspomnieć, że w rolę głównych bohaterów wcielą się popularni aktorzy m.in. Gary Oldman, Mark Hamill czy Gillian Anderson. Co ciekawe na początku 2021 roku w Star Citizen odbędzie się specjalne wydarzenie społecznościowe Assault on Stanton, w ramach której gracze wezmą udział w bitwie ze statkami sterowanymi przez sztuczną inteligencję. Będziemy musieli pomóc UEE Navy w walce z organizacją terrorystyczną XenoThreat, zaś zadaniem ma być obrona układu gwiezdnego Stanton.

Star Citizen to ogromny projekt, który zebrał za pomocą platform społecznościowych ogromne kwoty pieniędzy (dane z czerwca mówiły o kwocie przeszło 300 milionów dolarów), który doczekał się wsparcia nowego studia. Turbulent pomaga już Cloud Imperium w ukończeniu tego ogromnego projektu i do tego celu przygotowano oddział w Montrealu skupiony wyłącznie na tej grze. Do zadania twórców należy stworzenie narzędzi mających w znaczącym stopniu przyspieszyć kreowanie światów. Obecnie tytuł oferuje np. Arena Commander - szybki tryb dedykowany starciom PvP czy wyścigi.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Squadron 42 - kampania fabularna Star Citizen pojawi się nieprędko

 0