Squadron 42, singlowa kampania Star Citizen, z przybliżoną datą premiery

Squadron 42, singlowa kampania Star Citizen, z przybliżoną datą premiery

Pomimo kampanii crowdfundingowej, w trakcie której uzbierano przeszło 200 mln USD i kilku długich lat produkcji, ambitny multiplayerowy space sim, jakim jest Star Citizen, wciąż nie doczekał się daty premiery. Takową właśnie otrzymał jednak jego singlowy spin-off, czyli Squadron 42, a przynajmniej w pewnym sensie. Dzięki 46 mln inwestycji słynnego miliardera i producenta muzycznego, Clive’a Caldera (to on odkrył Britney Spears), gra zadebiutować ma na rynku w 2020 roku. Tak duży zastrzyk pieniędzy w przypadku singlowej gry, która już przecież zebrała mnóstwo funduszy za sprawą finansowania społecznościowego, może wydawać się przesadą, ale Chris Roberts (właściciel Roberts Space Industries, zespołu odpowiedzialnego za Star Citizen and Squadron 42) stwierdził, że pieniądze te przeznaczone będą głównie na koszty marketingowe.

Squadron 42, dzięki 46 mln inwestycji słynnego miliardera i producenta muzycznego, Clive’a Caldera, zadebiutować ma na rynku w 2020 roku.

Biorąc pod uwagę fakt, że do gry zaangażowano nawet gwiazdy Hoolywood (m.in. Gary Oldman, Gillian Anderson, Andy Serkis, Mark Strong, John Rhys-Davies czy Mark Hamill), nie dziwi fakt, że twórcy chcą postawić na mocną promocję, by trafić do jak największego grona graczy i móc liczyć na komercyjny sukces. Tym bardziej, że prace nad Squadron 42 trwają już tak długo, że wydaje się, że trudno będzie ponownie zainteresować tym tytułem masowego odbiorcę, choć jeśli jakość przemówi za produktem, to oczywiście możemy mieć do czynienia z hitem. Twórcy obiecują, że tak będzie, zapewniając, że możemy liczyć na ekscytującą, napędzaną historią przygodę dla jednego gracza, gdzie staniemy przed trudnymi wyborami, a bardzo ważnym elementem mają być także intensywne starcia w kosmosie i na ziemi. O grę aktorską i dubbing także raczej nie musimy się obawiać z taką obsadą.

Jeśli chcecie być jedną z pierwszych osób, które zagrywać będą się w Squadron 42, to pomimo odległej daty premiery (i w sumie braku konkretnej daty), grę można zamówić już w przedsprzedaży. Osoby preferujące wieloosobową rozgrywkę w bardziej otwartym świecie, także mogą zamawiać już Star Citizen. W obu przypadkach cena wynosi 45 USD (50,37 EUR). Warto jednak podkreślić, że ten drugi tytuł nie ma nawet jeszcze przybliżonej daty premiery, więc na debiut gry w finalnej wersji  może przyjść poczekać jeszcze dłużej niż na Squadron 42. Mimo wszystko uzyskujemy dostęp do różnych wersji Alpha, gdzie obecnie można eksplorować pierwszy świat i miasto (odpowiednio Hurston i Lorville).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Squadron 42, singlowa kampania Star Citizen, z przybliżoną datą premiery

 0