Square Enix chwali się wynikami sprzedaży Nier: Automata

Square Enix chwali się wynikami sprzedaży Nier: Automata

Gra Nier: Automata ukazała się w zeszłym miesiącu na PS4 i PC. Produkcja Square Enix wbrew oczekiwaniom zyskała spore grono nabywców, a wynikami sprzedaży podzielili się teraz wydawcy.

PR japońskiej korporacji posunął się jednak do dość dziwnego zabiegu. Zliczył bowiem sprzedaż kopii cyfrowych wraz z liczbą egzemplarzy wysłanych do sklepów. Summa summarum, wyszedł okrągły milion. Jakkolwiek nie byłby to zabieg zawyżający status quo, to zważywszy na dość egzotyczny i mocno japoński charakter gry, jest to bardzo dobry rezultat. Nieznane są proporcje sprzedaży pomiędzy platformami, aczkolwiek Nier: Automata w momencie swojego debiutu osiągnęła pierwsze miejsce w tygodniowej liście bestsellerów Steam. Ponadto statystyki SteamSpy wykazują, że na platformie Valve grę posiada około 220 tysięcy osób. Użytkownicy PS4 mogą spróbować darmowego dema dostępnego za pośrednictwem PlayStation Store.

Podstawowa wersja PS4 wyświetla grafikę w 1600x900 przy 60 fps. PS4 Pro poprawia rozdzielczość do 1920x1080. Edycja na PC oferuje nawet 5120x2880 lecz jest niezoptymalizowana i występują w niej problemy powyżej 1080p.

Nier: Automata to gra akcji z elementami RPG z perspektywy trzeciej osoby. Jest to kontynuacja gry Nier z 2008 roku, która była zarówno klapą finansową, jak i nie zaskarbiła sobie uznania krytyków. Pomimo tego, zyskała status pozycji kultowej. Deweloperem sequela było studio Platinum, znane z dynamicznych produkcji nastawionych na walkę wręcz. Gra zyskała średnią na poziomie 89% na Metacritic i jest to jedna z najlepiej ocenianych gier w tym roku. Sukces Nier jest jednak okupiony stratą w postaci skasowania Scalebound, innej gry typu action-RPG tego samego studia, która była w przygotowaniu od 2013 roku. Mimo wszystko powodzenie tytułu autorstwa Platinum Games pokazuje, że jednak istnieje zapotrzebowanie na tego typu gry.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Square Enix chwali się wynikami sprzedaży Nier: Automata

 0