Square-Enix demonstruje obszerny materiał z nowego Deus Ex!

Square-Enix demonstruje obszerny materiał z nowego Deus Ex!

Kolejnym z tytułów zaprezentowanym przed E3 jest długo wyczekiwana hybryda RPG z FPS - Deus Ex: Mankind Divided.  Square Enix, w trakcie mini-eventu przed targami w Los Angeles, pokazało 18-minutową prezentację z rozgrywki z misji w Pradze.

Co od razu rzuca się w oczy, to drastycznie zmieniona paleta kolorów - pozbawiona sepii, która dominowała w Human Revolution. Praga ma także znacznie mniej futurystyczny look. Sposób przemieszczania się, z racji zmiany architektury znacznie zmienił się - znacznie większe znaczenie ma teraz wspinanie się i skakanie po dachach.

W grze ponownie wcielamy się w Adama Jensena (któremu podkłada głos bardzo wszechstronny i utalentowany Elias Toufexis) i po raz pierwszy w serii mamy do czynienia z bezpośrednim sequelem z tym samym protagonistą.

W trakcie prezentowanego fragmentu, jeden z developerów demonstruje mnogość opcji i swobody w wykonywaniu questów - wizytówkę serii. Rozgrywka ma być jeszcze bardziej taktyczna - np. wprowadzono nowy tryb widzenia - Smart Vision - umożliwiający na podejrzenie jaki ekwipunek noszą przeciwnicy. Od teraz będziemy także mogli - niczym Batman - unieruchamiać po cichu przeciwników bez wychodzenia z ukrycia. Bardzo interesującym nowym gadżetem dla graczy preferujących infiltrację bez wszczynania alarmów jest taser, umożliwiający paraliżowanie wrogów na odległość.

Ogólnie rzecz biorąc, pomimo, że 18-minut to wbrew pozorom z tak względnie złożoną grą jak Deus Ex nie tak dużo, dało się jednak zauważyć, że Eidos Montreal chciało urozmaicić opcje walki i działań zaczepnych przez wprowadzenie wielu drobnych elementów ekwipunku i zachęcać nas do ich używania.

Deus Ex: Mankind Divided ukaże się jednocześnie na PC, PS4 i Xbox One 23 sierpnia 2016 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Square-Enix demonstruje obszerny materiał z nowego Deus Ex!

 0