Square Enix opublikowało wymagania sprzętowe Shadow of the Tomb Raider

Square Enix opublikowało wymagania sprzętowe Shadow of the Tomb Raider

Square Enix pochwaliło się oficjalnymi wymaganiami do wyczekiwanego Shadow of the Tomb Raider. Oczywiście zalecana konfiguracja sprzętowa urosła względem wydanego przed około dwoma laty Rise of the Tomb Raider, ale należy przyznać, że ta optymalna nie jest jakoś szczególnie wysoka. Zgodnie z informacją udostępnioną na Steamie, do zagwarantowania sobie płynnej rozgrywki potrzebujemy komputera z minimum dwurdzeniowym procesorem Intel Core i3-3220 (lub odpowiednikiem AMD), 8 GB pamięci RAM, a także kartą graficzną NVIDIA GTX 660 / GTX 1050 lub AMD Radeon HD 7770. Natomiast w przypadku zalecanego sprzętu mówimy o Intel Core i7 4770K (lub AMD Ryzen 5) 1600 wspomaganego przez aż 16 GB pamięci RAM i układ graficzny NVIDIA GTX 1060 6 GB albo AMD Radeon RX 480. Wymagana, trzeba przyznać dość wysoka ilość RAM-u może wzbudzać pewne zastrzeżenia, ale miejmy nadzieję, że w przypadku mniejszej pojemności nie stracimy aż nadto na płynności.

Premiera Shadow of the Tomb Raider na wiodących platformach sprzętowych PC, PlayStation 4 i Xbox One odbędzie się za dwa tygodnie, czyli 14 września.

Warto także wspomnieć, że gra zabierze z naszego dysku 40 GB miejsca, a ponadto wspiera starszego DirectX 11 oraz najnowszego DirectX 12. Niestety wydawca nie podzielił się detalami odnośnie ostatecznej liczby klatek dla poszczególnych sprzętowych konfiguracji, jak również nie podał docelowych rozdzielczości, aczkolwiek najpewniej będzie to standardowe 60 klatek przy zachowaniu 1080p. O dziwo w opublikowanej konfiguracji na próżno szukać najnowszych kart NVIDII, w tym GeForce RTX 2080 Ti, na którym podczas targów Gamescom uruchamiana była gra w celu zaprezentowania najnowszej technologii zwanej ray tracingiem. W dużym skrócie jest to zaawansowana symulacja oświetlenia, a także możliwość generowania odbić i ceni spoza kadru. Według NVIDII całość pozwoli na niezwykle realistyczne ukazanie przedmiotów dzięki odpowiedniej manipulacji światłem właśnie.

Square Enix opublikowało wymagania sprzętowe Shadow of the Tomb Raider

Jednak ostatnie doniesienia wskazują, iż tytuł łapie dość sporej zadyszki, aczkolwiek deweloperzy zapewnili, że odpowiednio zoptymalizują produkt. Shadow of the Tomb Raider zapowiada się na jedną z lepszych odsłon trylogii opowiadającej o przygodach młodej Lary Croft i co warto podkreślić będzie jednocześnie ich ostatecznym zwieńczeniem. Twórcy większą wagę postanowili przyłożyć do charakterystycznego elementu tej kultowej marki, mianowicie zagadek. Chociaż młoda pani archeolog nie zamieni się nagle w Sherlocka Holmesa. Premiera Shadow of the Tomb Raider na wiodących platformach sprzętowych PC, PlayStation 4 odbędzie się już za dwa tygodnie, a dokładniej 14 września bieżącego roku i wówczas sprawdzimy czy Lara Croft nadal ma równie dużo do zaproponowania co wcześniej. 

Wymagania sprzętowe:

Minimalne:

  • Procesor: Intel Core i3-3220 lub odpowiednik AMD
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 lub GTX 1050 albo AMD Radeon HD 7770
  • Dysk twardy: 40 GB wolnego miejsca
  • System operacyjny: Windows 7 (64-bitowy)

Zalecane:

  • Procesor: Intel Core i7-4770K lub AMD Ryzen 5 1600
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB lub Radeon RX 480 8 GB
  • Dysk twardy: 40 GB wolnego miejsca
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)

Pokaż / Dodaj komentarze do: Square Enix opublikowało wymagania sprzętowe Shadow of the Tomb Raider

 0