Square Enix rozczarowane sprzedażą ostatniego Deus Ex; odkłada serię na bok

Square Enix rozczarowane sprzedażą ostatniego Deus Ex; odkłada serię na bok

Deus Ex: Mankind Divided zyskało sobie uznanie growej branży, tak wśród graczy, jak i krytyków. Jak się okazuje, ciepłe przyjęcie to czasami za mało, jeśli  nie idą za tym stosowne zyski. Wydawcy gry, Square Enix, rzekomo postanowili zamrozić prace nad serią po rozczarowujących wynikach sprzedaży gry.

Według danych, które dostarczył Eurogamer, po Mankind Divided w Wielkiej Brytanii sięgnęło znacznie mniej osób, niż po poprzednie części Deus Ex, a japońscy wydawcy byli tym faktem mocno zawiedzeni. Trzeba jednak z drugiej strony przyznać, że Square Enix początkowo uznało reboot Tomb Raidera z 2013 za klapę finansową i potrzeba było wznowienia by dopiero osiągnęli satysfakcjonujący ich stan finansowy.

Według najnowszych doniesień, deweloperzy z Eidos Montreal zajmują się grą opartą o licencję The Avengers wraz z Crystal Dynamics i Marvelem. Ma się ona ukazać w 2018 roku. Oprócz tego kanadyjskie studio pracuje także nad innym tytułem z uniwersum Marvela, opartą na marce Guardians of the Galaxy i będącą we wczesnym stadium produkcji.

Deus Ex Mankind Divided

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Square Enix rozczarowane sprzedażą ostatniego Deus Ex; odkłada serię na bok

 0