Stadia - granie w chmurze od Google z konkretną datą premiery

Stadia - granie w chmurze od Google z konkretną datą premiery

Wczorajsza konferencja Google, choć poświęcona była urządzeniom z serii Pixel, to przyniosła nam także oficjalną datę premiery platformy streamowania gier Stadia. Ta nastąpi za niewiele ponad miesiąc, ponieważ będziemy mogli się do niej zalogować 19 listopada o godzinie 18:00 i praktycznie z miejsca będziemy mogli rozpocząć zabawę na naszych laptopach, desktopach, telewizorach czy wybranych smartfonach i tabletach w takich tytułach jak np. Red Dead Redemption 2, Mortal Kombat 11 czy Kine, ponieważ usługa ta nie wymaga od nas pobierania gier, gdyż wszystko przygotowane jest już w chmurze. Osoby, które zamówiły Founder’s Edition, otrzymają wkrótce stosowną wiadomość o wysłaniu paczki.

Google Stadia, czyli nowa platforma do streamowania gier z chmury, zadebiutuje już 19 listopada, ale usługa nie będzie dostępna na starcie w Polsce.

Niezależnie, czy zdecydowaliśmy się na Founder’s Edition, czy też Premiere Edition, przysługują nam trzy miesiące abonamentu Stadia Pro za darmo, jak również Destiny 2: The Collection, dzięki czemu będziemy mogli sprawdzić jak wypadania granie w chmurze od Google zanim zapłacimy za inne gry. Subskrybenci Pro otrzymywać będą ponadto darmowe gry (ich biblioteka będzie się z czasem rozrastać), a pod TYM adresem znajdziecie pełną listę tytułów wpieranych przez platformę (na ten moment). Warto też dodać, że zarówno Founder’s, jak i Premiere Editions, posiadają w zestawie kontroler Stadia i przystawkę Chromecast Ultra, pozwalającą na rozgrywkę na telewizorze. Serwis wspiera jednak także inne pady oraz myszki i klawiatury, choć twórcy twierdzą, że najlepsze doświadczenia zapewnia dedykowany kontroler, gdyż łączy się bezpośrednio z serwisem.    

Pierwszymi telefonami, które wspierają Stadię, są modele Google z rodziny Pixel, a konkretnie Pixele 3, Pixel 3a oraz Pixele 4. Platformę obsługuje też część tabletów, w tym np. Pixel Slate i Acer Chromebook Tab 10, a także laptop HP Chromebook X2. Posiadając wiele kompatybilnych urządzeń, będziemy mogli się pomiędzy nimi przełączać, kontynuując rozgrywkę tam, gdzie pozostawiliśmy ją na poprzednim sprzęcie. Subskrybenci Stadia Pro ponadto cieszyć będą mogli się rozgrywką w rozdzielczości 4K przy 60 kl./s ze wsparciem HDR i dźwięku 5.1. W przyszłym roku zadebiutuje zaś nowy wariant zabawy w 1080p, który nie będzie wymagać opłacania dodatkowego abonamentu. Usługa startuje w tym roku w 14 krajach i niestety na liście nie znajduje się Polska. Debiutu platformy w naszym kraju należy wypatrywać najwcześniej w przyszłym roku (i to raczej nie na jego początku).       

Pokaż / Dodaj komentarze do: Stadia - granie w chmurze od Google z konkretną datą premiery

 0