Stadia PRO wraz grami za darmo na dwa miesiące. Promocja czy desperacja?

Stadia PRO wraz grami za darmo na dwa miesiące. Promocja czy desperacja?

Usługa przesyłania strumieniowego Stadia została wprowadzona na rynek w zeszłym roku i towarzyszyły temu wydarzeniu głośne fanfary. Niestety wbrew oczekiwaniom graczy i krytyków, Google musi jeszcze sporo poprawić w swojej usłudze, która jak dotąd przypomina jeden wielki eksperyment, a ktoś po cichu liczy, że może jednak się uda. W rzeczywistości firma głównie skupia się na kupowaniu deweloperów, aby dostarczać nowe ekskluzywne produkty. Usługa idzie więc drogą, którą wytyczyło Epic - zagracie u nas, albo wcale, z tym, że Epic wychodzi to lepiej i tytuły faktycznie mogą tam przyciągnąć graczy. Jak to się udaje Google, wszyscy wiemy. Teraz firma oferuje teraz możliwość wypróbowania Stadia Pro całkowicie za darmo i to przez aż dwa miesiące, przy okazji oferując kilka darmowych gier. Ciekawe tylko, czy jest to standardowa promocja, czy może napływ nowych graczy jest tak słaby, że gigant wykorzystuje fakt, że mnóstwo graczy ma teraz zbyt dużo wolnego czasu i może uda się ich złapać na abonament?

Google udostępnia Stadia Pro za darmo i to na dwa miesiące. Miły gest, czy też usługa tak cienko przędzie, że Google chwyta się brzytwy, wykorzystując kwarantannę do złapania nowych graczy? 

Gracze mogą teraz uzyskać dwumiesięczny bezpłatny okres próbny subskrypcji Stadia Pro, który obejmuje kilka bezpłatnych gier, opcje przesyłania strumieniowego 4K oraz zniżki na zakupy pełnych wersji gier. Promocja obejmuje również obecnych subskrybentów Stadia Pro, którzy nie będą musieli płacić przez następne 60 dni. Do darmowych gier należą obecnie Destiny 2: The Collection  (podstawka Destiny 2 jest już dostępna za darmo w modelu free-2-play, jednak dodatkowe rozszerzenia są płatne), Grid, Thumper, Stacks on Stacks (on Stacks),  Serious Sam Collection, SteamWorld Dig 2, SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech, Spitlings oraz gra wydana na wyłączność Stadia - Gylt.

"Stoimy w obliczu najtrudniejszych wydarzeń w czasach współczesnych" - powiedział Phil Harrison ze Stadia. "Utrzymywanie dystansu społecznego jest niezbędne, ale przebywanie w domu przez dłuższy czas może być trudne i powodować odczucie izolacji. Gry wideo mogą być cennym sposobem na kontakty towarzyskie z rodziną i przyjaciółmi podczas konieczności przebywania w domu, dlatego dajemy graczom w 14 krajach bezpłatny dostęp do Stadii na dwa miesiące. Zaczyna się to dzisiaj i będzie wdrażane przez następne 48 godzin". Niestety nadal trzeba skorzystać z aplikacji Stadia na iOS lub Androida, aby móc skonfigurować usługę, nawet grając na zwykłym pececie. Niestety w naszym kraju Stadia oficjalnie nie działa, z naciskiem na słowo "oficjalnie" ;). 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Stadia PRO wraz grami za darmo na dwa miesiące. Promocja czy desperacja?

 0