STALKER 2 - nowe informacje, gra nie otrzyma battle royale

STALKER 2 - nowe informacje, gra nie otrzyma battle royale

Od ubiegłorocznej zapowiedzi STALKER 2, czyli kontynuacji kultowej postapokaliptycznej serii zapoczątkowanej w 2007 roku przez studio GSC Game World, na próżno było szukać nowych informacji od twórców. Tymczasem teraz deweloperzy postanowili udzielić wywiadu, w którym podzielili się najnowszymi konkretami odnośnie ich produkcji. Niestety osoby oczekujące na grę musimy zmartwić, ponieważ wciąż nie posiada ona sprecyzowanej daty premiery, aczkolwiek mówi się tutaj o 2021 roku jako terminie debiutu. Okazuje się, że firma wbrew pozorom nie zamierza podążać za popularnością i w STALKER 2 nie uświadczymy żadnego trybu inspirowanego battle royale. Podczas gdy wielu autorów wdrażało ten rodzaj zabawy w swoich grach czego idealnym przykładem jest, chociażby Battlefield 5 czy ostatnio Fallout 76, to GSC Game World wyraźnie nie jest rzeczonym tematem zainteresowane.

STALKER 2 nie otrzyma trybu battle royale, ani wsparcia dla wirtualnej rzeczywistości. Gracze mogą liczyć za to na obsługę modyfikacji.

Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości, którego tu po prostu zabraknie. Produkcja dostanie za to pełne wsparcie dla modów, a więc osoby lubujące się w upiększaniu oraz rozwijaniu dostępnych tytułów z pewnością będą zadowolone. Dodatkowo programiści są zainteresowani implementacją najnowszych technologii, choć nie wiemy w tym przypadku nic o obecności np. ray-tracingu. Wszystko wskazuje na to, że dwójka nie odbiegnie klimatem od poprzednich odsłon i pod tym względem pozostanie wierna duchowi uznanej serii. Potwierdzono, że motorem napędowym najnowszego STALKERA będzie wyjątkowa atmosfera, wliczając w to walki z hordami zmutowanych przeciwników.

Przy okazji deweloperzy podkreślili, że druga część powstaje ze środków studia i nie jest kontynuacją anulowanego w 2012 roku projektu. Porzucono również wcześniejszy silnik gry na rzecz całkowicie nowego i co ważne lepiej zoptymalizowanego rozwiązania. Przypomnijmy, że wcześniejszy X-Ray Engine lubił sprawiać problemy na niektórych konfiguracjach sprzętowych. Miejmy nadzieję, że twórcy dołożą wszelkich starań i rzeczywiście otrzymamy godnego kontynuatora wcześniejszych odsłon STALKERA, który na tle wielu produkcji wyróżniał się mocnym klimatem, a także całkiem interesującą kampanią fabularną.

Pokaż / Dodaj komentarze do: STALKER 2 - nowe informacje, gra nie otrzyma battle royale

 0