Stalker 2 z pierwszym zwiastunem. Premiera czasowo tylko na Xbox i PC

Stalker 2 z pierwszym zwiastunem. Premiera czasowo tylko na Xbox i PC

Minęło wiele lat odkąd fani survival horroru z serii STALKER otrzymali nową grę, w której mogli kolejny raz wyruszyć do Zony.  Ostatnia gra z serii Stalker, czyli Stalker: Call of Pripyat, ukazała się już w 2009 roku i przez długi czas wydawała się, że marka jest  i martwa o pomimo oczekiwań, nie powrócimy do tego niezwykle klimatycznego świata. Po latach oczekiwań, w 2018 roku wreszcie ogłoszono, że trwają prace nad Stalker 2, chociaż podano bardzo niewiele szczegółów na temat gry, a projekt zniknął z radarów, na kolejne 2 lata. Fani odetchnęli jednak z ulgą, gdy na początku tego roku, kiedy deweloper GSC Game World, opublikował pierwsze zrzuty ekranu ze Stalker 2 oraz wiadomość, że więcej informacji pojawi się jeszcze w tym roku.

Stalker 2 otrzymał nowy zwiastun, który niestety nie mówi zbyt wiele o grze, choć wprowadza w atmosferę, która przywołuje wspomnienia poprzednich, rewelacyjnych odsłon serii.

Zgodnie z obietnicą dewelopera, podczas pokazu gier Microsoft Xbox Series X Games, Stalker 2 otrzymał swój pierwszy w historii zwiastun, który daje nam wyobrażenie o atmosferze, jaka będzie panowała w grze. Ponura muzyka towarzyszy scenom przedstawiających różne nieprzyjemne miejsca, w tym opuszczony budynek szkolny, zaniedbaną leśną wioskę z kilkoma postaciami niezależnymi, prawie zniszczony plac zabaw. Zwiastun jest w pełni kinowy, więc nie ma tu nic z rozgrywki, ale grafika mimo wszystko wygląda przyjemnie. Oświetlenie jest szczególnie imponujące, co być może nie jest zaskakujące, ponieważ jest to jedno z głównych ulepszeń dostarczanych przez konsole nowej generacji.

Ponieważ zwiastun nie dostarcza nie ze szczegółów rozgrywki, GSC Game World utworzył małe FAQ na oficjalnej stronie internetowej Stalker 2, aby rzucić trochę światła na swój najnowszy projekt. Zdaniem twórców, Stalker 2 będzie unikalną mieszanką FPS, immersyjnej symulacji i horroru, podobnie jak jego poprzednicy. Jednak Stalker 2 będzie się wyróżniał jednym z "największych jak dotąd otwartych światów", a także "niesamowitą rozgałęzioną historią", która może się poszczycić wieloma zakończeniami. Stalker 2 nie ma jeszcze daty premiery, ale GSC Game World potwierdziło, że będzie to tytuł z czasową wyłącznością dla Xbox Series X, co nie oznacza, że gra będzie dostępna tylko na konsoli Microsoftu. Stalker 2 zostanie wydany jednocześnie w Xbox Game Pass, Series X i PC.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Stalker 2 z pierwszym zwiastunem. Premiera czasowo tylko na Xbox i PC

 0