Stalker 2 zaliczy opóźnienie? Twórca przekazał niepokojącą informację

Stalker 2 zaliczy opóźnienie? Twórca przekazał niepokojącą informację

Stalker 2 zapowiada się na bardzo dobrą grę, która powstaje w trudnych wojennych warunkach (GSC Game World odpowiedzialne za projekt pochodzi z Ukrainy). Nie wpływają one za dobrze na rozwój tytułu, ale z pewnością nie pomaga też wyciek dwóch grywalnych wersji produkcji. Niestety dla fanów serii nie mamy dobrej wieści, pojawiły się bowiem obawy o to czy Stalker 2 zostanie wydany w 2023 roku.

Stalker 2 nie pojawi się na czerwcowych wydarzeniach. Gra zaliczy kolejne opóźnienie?

Stalker 2 powinien zadebiutować w grudniu 2023 roku na PC i Xbox Series X. Nie ma jednak gwarancji, że terminu uda się dotrzymać, a to ze względu na informację, jaka pojawiła się w sieci. Użytkownik PeopleCanFly zapytał w wątku społeczności tytułu na Steam czy zostanie on pokazany na wydarzeniu Xbox Games Showcase. Graczowi odpowiedział deweloper, który napisał, że niestety Stalker 2 ominie wszystkie czerwcowe imprezy. Dodał, iż w nadchodzących miesiącach studio wyda ważne oświadczenie. Właśnie słowo "ważne" wzbudziło niepokój niektórych osób, bo pojawiły się głosy, jakoby doszło do kolejnego opóźnienia premiery.

Jeden z twórców Stalkera 2 przyznał, że gra nie zostanie pokazana na żadnej z czerwcowych imprez. Ujawnił też, że studio wyda w najbliższych miesiącach ważny komunikat.

 

To, że GSC Game World nie pojawi się na żadnej z czerwcowych imprez nie stanowi zaskoczenia, bo sami twórcy nie zapowiadali się z takimi planami. Z drugiej strony w związku z trwającą w Ukrainie wojną projekt powstaje z dużymi kłopotami. Niestety ludzie pracujący w Kijowie mają też na głowie inne, ważniejsze rzeczy do roboty. Jakiś czas temu dochodziły problemy z prądem występujące u naszego sąsiada, co również negatywnie wpływało na proces produkcyjny. Dodatkowo ostatnio rosyjscy cyberprzestępcy spełnili groźbę i udostępnili w sieci dwie grywalne wersje Stalkera 2.

Jak zapewniają deweloperzy wkładają w tytuł całą swoją energię, duszę i chcą stworzyć coś, co rzuci graczy na kolana, a to wymaga czasu. Istnieje więc ewentualność, że do opóźnienia jednak dojdzie. Na razie są to jednak tylko przypuszczenia, zaś obowiązującą datą wydania Stalkera 2 pozostaje grudzień 2023 r. i oby tak zostało.

Wymagania sprzętowe Stalkera 2

Stalker 2 powstaje na silniku Unreal Engine 5 i na materiałach promocyjnych robi ogromne wrażenie. Do odpalenia gry w minimalnych ustawieniach potrzebujemy komputera wyposażonego w procesor Intel Core i5-7600K lub AMD Ryzen 5 1600X, 8 GB pamięci RAM i kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB albo AMD Radeon RX 580 8 GB. Zaleca się jednak Core i7-9700K, 16 GB RAM i GeForce GTX 1080 Ti/GeForce RTX 2070/Radeon RX 5700 XT.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Stalker 2 zaliczy opóźnienie? Twórca przekazał niepokojącą informację

 0