Stalker namierzył ofiarę odczytując szczegóły z odbicia w jej oczach

Stalker namierzył ofiarę odczytując szczegóły z odbicia w jej oczach

Współczesna technologia umożliwia nam praktycznie bezproblemowe namierzenie dowolnej osoby. Niestety dość brutalnie przekonała się o tym japońska piosenkarka Ena Matsuoka, którą stalker zdołał wyśledzić powiększając obiekty odbijające się w jej oczach widoczne na wykonanym selfie. W konsekwencji 26-letni bezrobotny Hibiki Sato ustalił miejsce zamieszkania gwiazdy dopasowując tereny ze wspomnianego odbicia na mapach Google, a następnie udał się pod wskazany dom, gdzie dokonał napaści seksualnej. Na szczęście lokalnej policji dość szybko udało się namierzyć sprawcę i go aresztować. Podczas przesłuchania miał stwierdzić, że jest wielkim fanem popularnej w Japonii piosenkarki pop. Według zeznań podejrzanego swoją ofiarę zaczął śledzić zaraz po zakończonym koncercie.

Popularna japońska piosenkarka pop została napadnięta przez stalkera, który ustalił jej miejsce zamieszkania powiększając obiekty odbijające się w jej oczach widoczne na wykonanym selfie.

Stalker namierzył ofiarę odczytując szczegóły z odbicia w jej oczach

fot. Ena Matsuoka

Przedstawiciel japońskiej policji poprosił wszystkie osoby publikujące fotografie w internecie, aby zachowały szczególną ostrożność, ponieważ grozi to ujawnieniem wielu wrażliwych informacji, które mogą zostać wykorzystane w niedobrej wierze. Niestety stalking stanowi ogromny problem również w Japonii (w ostatnim czasie pomagają najnowsze zdobycze technologiczne). Należy tutaj przypomnieć o ataku na Mayu Tomite, którą przestępca namierzył, a następnie wielokrotnie dźgnął nożem. W konsekwencji Tomita złożyła w sądzie pozew domagając się 76 milionów jenów odszkodowania za poniesione straty.

Eksperci z BBC także zalecają ostrożność podczas wrzucania zdjęć twierdząc, że nawet najdrobniejsze szczegóły mogą ujawnić o nas kluczowe dla innych informacje np. gdzie dana fotografia została wykonana. Wielka szkoda, że obecna technologia służy nie tylko do dobrych rzeczy. Pozostaje mieć nadzieję, iż organa ścigania będą jeszcze skuteczniej ścigały stalkerów co w przeszłości nie zawsze miało miejsce szczególnie na naszym lokalnym podwórku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Stalker namierzył ofiarę odczytując szczegóły z odbicia w jej oczach

 0