Star Wars Battlefront II otrzyma zawartość dla PlayStation VR

Star Wars Battlefront II otrzyma zawartość dla PlayStation VR

Premiera Star Wars Battlefront II odbędzie się w listopadzie. Gra będzie oferować znacznie więcej trybów od poprzedniczki. Jak się okazuje, wśród nich będą także (ponownie) misje dla posiadaczy zestawów Wirtualnej Rzeczywistości dla PlayStation 4.

Skąd o tym wiadomo? Otóż europejscy użytkownicy forum NeoGAF wypatrzyli w najnowszym promocyjnym mailu od Sony wzmiankę o Star Wars Battlefront II wraz z  oznaczeniem kompatybilności z PlayStation VR. Zważywszy na fakt, że Battlefront II jest - poza FIFĄ 18 - największą grą, jaką w tym roku wyda Electronic Arts, możemy się zatem spodziewać prezentacji wspomnianej zawartości VR na targach E3. Niewiadomą jest jednak, czy firma zdecyduje się na pokaz ekskluzywnej zawartości na PSVR w ramach własnego wydarzenia, czy może zobaczymy ją w trakcie konferencji Sony. Nie ulega jednak wątpliwości, że tak jak w przypadku dodatku do poprzedniego Battlefronta (Rogue One: X-Wing VR Mission), będziemy mieli tutaj do czynienia z mini-grą dostępną wyłącznie na PSVR. Sony podpisało specjalną umowę z EA, w ramach której japońska firma posiada prawa marketingowe na wyłączność.

Rozgrywka ze Star Wars™ Battlefront™ Rogue One™: X-wing VR Mission

Czego można się spodziewać po specjalnym trybie VR do najnowszych Star Warsów? Z dostępnych informacji można wynioskować, że jego produkcję odpowiadają deweloperzy z Criterion, znani z serii Burnout. Dyrektor technologii VR studia, Alex Mole, ujawnił w zeszłym miesiącu, że jego ekipa jest zaangażowana w tworzenie Battlefront II i zapowiadał, że wraz z kolegami pracuje nad "czymś wyjątkowym". Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem długość rozgrywki w trybie VR będzie dłuższa niż w X-Wing VR Mission, która trwała zaledwie w okolicach 20-30 minut (całość była, szczęśliwie, darmowa). Firma Sony niewątpliwie będzie chciała użyć marki Star Wars aby zareklamować swoje gogle do rzeczywistości wirtualnej, PSVR. Jest to tyle dla japońskiej korporacji istotne, zwłaszcza, że premiera Battlefront II odbędzie się na 17 listopada - tydzień przed Czarnym Piątkiem - okresem największych zakupów w Stanach Zjednoczonych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Star Wars Battlefront II otrzyma zawartość dla PlayStation VR

 0