Star Wars Jedi: Fallen Order. Ujawniono pierwsze informacje o grze

Star Wars Jedi: Fallen Order. Ujawniono pierwsze informacje o grze

Electronic Arts opublikowało pierwszy zwiastun najnowszej gry z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Star Wars Jedi: Fallen Order trafi do sprzedaży na wiodących platformach PC, PlayStation 4 oraz Xbox One 15 listopada 2019 roku. Co ciekawe w Polsce EA wyda tytuł jako Star Wars Jedi: Upadły zakon. Produkcję oparto na silniku Unreal Engine 4, a jego efekty możemy podziwiać na wspomnianym materiale filmowym. Akcję Star Wars Jedi: Fallen Order osadzono w okresie niedługo po wydarzeniach przedstawionych w trzecim epizodzie filmu Star Wars. Podczas zabawy przyjdzie nam pokierować losami niejakiego Cala Kestisa byłego Padawana, który aktualnie musi ukrywać się przed ścigającymi go oddziałami Imperium Galaktycznego działającymi wedle słynnego rozkazu 66 wydanego przez imperatora Palpatine. Jak wiemy pragnie on wyeliminować dosłownie wszystkich pozostałych przy życiu wojowników Jedi.

Star Wars Jedi: Fallen Order trafi do sprzedaży 15 listopada 2019 roku. Gra zostanie pozbawiona multiplayera i mikropłatności.

Historia Star Wars Jedi: Fallen Order rozpocznie się na planecie Bracca gdzie główna postać trudni się pracą w gildii złomiarzy. Niestety krótko po starcie kampanii Kestis musi uciekać przed wrogimi oddziałami imperium. Oczywiście podczas podróży spotkamy wiele interesujących postaci w tym droida BD-1. Warto podkreślić, że tytuł nie będzie zawierał trybu wieloosobowego ani żadnego rodzaju mikrotransakcji co jeśli chodzi o ostatni element jest zdecydowanie na plus. Zgodnie z opinią przedstawiciela studia Respawn Entertainment skupiono się tutaj wyłącznie na opowiedzeniu historii Star Wars Jedi: Fallen Order. Największa nowość Jedi: Fallen Order to z pewnością rozgrywka nastawiona na pojedynki z wykorzystaniem legendarnych mieczy świetlnych. Dodatkowo kierowana przez nas postać może korzystać z dostępnych mocy Jedi.

Z pewnością dla ekipy tworzącej głównie produkcje oparte na zabawie multiplayer takie jak cieszący się ogromnym zainteresowaniem battle royale Apex Legends stworzenie mocnego, wciągającego singla to nie lada sztuka. Jednak optymistą w tej kwestii okazuje się przedstawiciel Lucasfilm. Steve Blank, Director, Franchise Content & Strategy przyznał, że projekt jednoosobowej przygodowej gry akcji osadzonej w świecie Gwiezdnych Wojen zgłoszony przez deweloperów z Respawn praktycznie od razu przypadł im do gustu i dostał zielone światło na realizację. Blank sądzi, że nastawiona na fabułę produkcja to coś, czego od dawna domagali się fani gwiezdnej marki.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Star Wars Jedi: Fallen Order. Ujawniono pierwsze informacje o grze

 0