Star Wars Jedi: Fallen Order zostanie zaprezentowane już w kwietniu

Star Wars Jedi: Fallen Order zostanie zaprezentowane już w kwietniu

Choć uniwersum Gwiezdnych wojen wydaje się być idealnym materiałem na gry wideo, to jednak od kiedy marka ta trafiła pod skrzydła EA, nie może… skrzydeł rozwinąć. Obie części Star Wars Battlefront od DICE nie spełniły pokładanych w nich nadziei, a następnie dowiedzieliśmy się o skasowaniu ciekawie zapowiadającego się projektu od Visceral Games. Swoją szansę na stworzenie hitu na jaki marka ta niewątpliwie zasługuje otrzymało od „Elektroników” także studio Respawn Entertainment, założone przez byłych twórców serii Call of Duty, które dla EA przygotowało dwie dobrze przyjęte odsłony shootera Titanfall, a ostatnio odniosło duży sukces za sprawą rozgrywającej się w tym świecie darmowej strzelanki battle royale Apex Legends. Producent ogłosił, że jest już niemal gotowy, by pokazać Star Wars Jedi: Fallen Order , czyli swoją nową grę z uniwersum Gwiezdnych Wojen, co nastąpi już 13 kwietnia w trakcie panelu Celebration Chicago.

Producent ogłosił, że jest już niemal gotowy, by pokazać Star Wars Jedi: Fallen Order , czyli swoją nową grę z uniwersum Gwiezdnych Wojen, co nastąpi już 13 kwietnia w trakcie panelu Celebration Chicago.

Star Wars Jedi: Fallen Order - Respawn zapowiada prezentację gry

Jak na razie niewiele wiadomo na temat Star Wars Jedi: Fallen Order, ale 13 kwietnia otrzymać mamy pierwszy pokaz rozgrywki z gry, więc przekonamy się, z czym będziemy mieli do czynienia. Pewną wskazówką jest fakt, że Respawn Entertainment to specjaliści do pierwszoosobowych strzelanek, ale niewykluczone, że postanowią nas zaskoczyć, wyłamując się z tego schematu. Tym bardziej, że z opisu tej produkcji wynika, że będzie to gra akcji, w której będziemy mogli korzystać z kultowego miecza świetlnego i wcielimy się w Padawana, który przetrwał Order 66 (rozkaz zabicia wszystkich Jedi). Fabuła rozgrywać ma się pomiędzy trzecim a czwartym epizodem filmowych Gwiezdnych wojen, a z tych skrawków informacji wywnioskować można, że otrzymamy produkcję nastawioną na zabawę dla pojedynczego gracza, która napędzana będzie historią. Choć to oczywiście tylko spekulacje i lepiej poczekać od połowy kwietnia, by później uniknąć ewentualnego rozczarowania.

Trzeba przyznać, że mieliśmy spore obawy, czy Star Wars Jedi: Fallen Order w ogóle ujrzy światło dzienne, ponieważ gra przygotowywana była od kilku lat i dotychczas było na jej temat bardzo cicho. Poza tym, zamknięcie Visceral Games potwierdziło tylko, że EA nie ma problemu z kasowaniem projektów, w których nie widzi potencjału finansowego (czytaj produkcji singlowych, których nie można długo monetyzować), a nawet zamykaniem uzdolnionych ekip (Visceral to twórcy serii Dead Space). Poza tym, po szybkim sukcesie Apex Legends wydawało się, że Respawn będzie zmuszone skoncentrować się na tym tytule, ale najwyraźniej popularność tej produkcji udowodniła EA, że studio zna się na rzeczy. Czekamy więc na ujawnienie Star Wars Jedi: Fallen Order, choć obstawiamy, że 13 kwietnia otrzymamy jedynie krótką zajawkę, a dłuższa zapowiedź nastąpi dopiero na E3.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Star Wars Jedi: Fallen Order zostanie zaprezentowane już w kwietniu

 0