Star Wars: The Force Unleashed zmierza na Nintendo Switch

Star Wars: The Force Unleashed zmierza na Nintendo Switch

Star Wars: The Force Unleashed pojawi się na Nintendo Switch 20 kwietnia 2022 roku. Będzie to port wersji z konsoli Wii, który wyraźnie odstawał techniczne od pozostałych platform, ale w zamian oferował kilka unikalnych cech. 

Przygodowa gra akcji Star Wars: The Force Unleashed z 2008 roku, opracowana przez LucasArts, pojawi się na hybrydowej konsoli Nintendo Switch. Jako port wersji Wii będzie zawierał unikalne tryby, takie jak dwuosobowe pojedynki kultowymi postaciami Jedi i Sithów.

Przygodowa gra akcji Star Wars: The Force Unleashed z 2008 roku, opracowana przez LucasArts, pojawi się na hybrydowej konsoli Nintendo Switch.

Star Wars: The Force Unleashed opowiada oryginalną historię w uniwersum Gwiezdnych wojen. Głównym bohaterem jest Galen Marek, znany też jako Starkiller, który jest uczniem Dartha Vadera. Gracze mogą dokonywać pewnych wyborów, które prowadzą ich ku Ciemnej lub Jasnej stronie mocy, aczkolwiek nie jest to rozbudowany system RPG, w którym samodzielnie kształtujemy całą historię. Tytuł zebrał dobre oceny (średnia w okolicach 70% w serwisie Metacritic), ale pozostawiał nieco niedosytu. Wydawało się, że sequel poprawi błędy pierwowzoru, ale okazał się wyraźnie gorszym tytułem.

Star Wars: Force Unleashed skupiało się głównie na mocach głównego bohatera, dzięki czemu jako gracz mieliśmy poczucie, że wcielamy się w naprawdę potężną postać o możliwościach zbliżonych, jeśli nie przewyższających samego Dartha Vadera. Od czasu wydania Force Unleashed, gry Star Wars przyjęły system licencjonowania. EA tworzyło wiele gier z uniwersum Gwiezdnych wojen, ale Disney rozszerzył licencjobiorców choćby o Quantic Dream, które przygotowuje Star Wars Eclipse.

Trzeba przyznać, że ostatnie gry z uniwersum Gwiezdnych wojen to trochę loteria, niektóre jak Star Wars Jedi: Fallen Order i Star Wars: Squadrons okazywały się naprawdę dobre, inne, jak choćby Star Wars: Battlefront II, rozczarowujące. Star Wars: Force Unleashed to gratka dla właścicieli Nintedno Switch, tym bardziej że będą mogli ograć ten tytuł w formie mobilnej. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Star Wars: The Force Unleashed zmierza na Nintendo Switch

 0