Star Wars: The Old Republic ma trafić do innego studia deweloperskiego

Star Wars: The Old Republic ma trafić do innego studia deweloperskiego

Star Wars: The Old Republic to gra sieciowa mająca premierę w 2011 roku, za której powstanie i rozwój odpowiada BioWare. Może jednak dość do zmiany na kluczowym stanowisku, a całość będzie przekazana w ręce innego studia.

Star Wars: The Old Republic ma trafić do zewnętrznego studia EA

Star Wars: The Old Republic jest całkiem udanym sieciowym MMORPG przypadającym do gustu nie tylko fanom Gwiezdnych wojen. Gra posiada na karku sporo lat i najwyraźniej uznano, iż czas na kluczową zmianę. Jak donosi serwis IGN (via VGC) wydawca może dokonać zmiany zespołu rozwijającego Star Wars: Knights of the Old Republic. Electronic Arts ma być bliskie zawarcia porozumienia w sprawie przeniesienia gry do Broadsword Online Games i zastąpienia doświadczonego BioWare.

Star Wars: The Old Republic podobno przejmie studio Broadsword Online Games, które rozwija gry MMORPG.

Na brak doświadczenia Broadsword Online Games nie może narzekać, bo od lat rozwijają tytuły z gatunku MMORPG i są znani dla EA, ponieważ współpracują z firmą nad tworzeniem oraz rozwijaniem sieciowych gier MMO Ultima Online i Dark Age of Camelot. Co ciekawe za założenie studia deweloperskiego odpowiada Rob Denton, były dyrektor BioWare, który stworzył również należące do EA studio Mythic Entertainment. Star Wars: The Old Republic rozwija podobno około 80 twórców, z czego przeszło połowa przeniesie się do Broadsword. Za projekt nie będą więc odpowiedzialne wyłącznie osoby niemające z nim wcześniej styczności.

Pozostali pracownicy mogą stanąć przed perspektywą zwolnień, jeśli nie będą mogli znaleźć innego stanowiska w EA, które pozostanie wydawcą gry. Star Wars: The Old Republic zostało wydane jako gra subskrypcyjna, ale w ciągu roku przeszła na hybrydowy model biznesowy free-to-play z opcją abonamentu. Pozwala graczom wcielić się w różne kultowe role, w tym Jedi, Sitha i łowcę nagród w historii, której akcja toczy się około 3000 lat przed wydarzeniami z filmów Gwiezdne Wojny. EA twierdziło w 2019 roku, iż produkcja zbliża się do wygenerowania 1 miliarda dolarów przychodów.

Twórcy mają pracować nad innymi grami BioWare

Zobaczymy czy na razie nieoficjalna decyzja o przekazaniu tytułu w ręce innego studia to dobry pomysł, lecz przejęłaby go ekipa, która ma doświadczenie w tego typu grach. Porzucenie przez BioWare Star Wars: The Old Republic nie stanowi zaskoczenia, bo deweloperzy jeżeli nie pożegnają się ze studiem to będą przeniesieni do innych produkcji BioWare m.in. do nowego Mass Effecta czy Dragon Age.

Tymczasem trwają prace nad Star Wars: Knights of the Old Republic Remake, na który czeka wielu graczy nie tylko grających w oryginał z 2003 roku, ale też tych niepamiętających wydania sprzed dwóch dekad. O samym projekcie wiemy niewiele poza tym, że powstaje i trafi na komputery, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Star Wars: The Old Republic ma trafić do innego studia deweloperskiego

 0