StarCraft otrzyma remaster! Premiera już latem

StarCraft otrzyma remaster! Premiera już latem

StarCraft to jedna z najpopularniejszych i najbardziej wpływowych strategii czasu rzeczywistego wszechczasów. Plotki o jej odświeżeniu już jakiś czas temu pojawiły się w sieci. Teraz stały się faktem, gdyż Blizzard potwierdził premierę remastera.

StarCraft pierwotnie ukazał się w marcu 1998 (najpierw na PC, później także i na komputery Mac, a nawet Nintendo 64) i z miejsca podbił serca PC-towych graczy, stawiając fundamenty tego, co półtorej dekady później zwykło nazywać się e-sportem. Co więcej, ten RTS jest nadal niezwykle popularny w Korei Południowej. Odrestaurowana wersja ukaże się latem i będzie zawierać zarówno oryginał, jak i dodatek The Brood War. Tekstury gry zostaną podciągnięte do rozdzielczości 4K, natomiast wstawki filmowe - do 1080p. Oprócz tego Blizzard wzbogaci oprawę dźwiękową oraz wprowadzi nowe komiksowe scenki przerywnikowe pomiędzy misjami. Niezmieniona natomiast pozostanie rozgrywka i sposób wyważenia poszczególnych ras w grze - Terran, Protosów i Zergów.

Porównanie grafiki: remaster (góra), oryginał (dół)

Oprócz usprawnień wizualnych, StarCraft: Remastered doczeka się współczesnej infrastruktury w postaci integracji z Blizzard App (dawniej Battle.net), matchmakingu, czy też drabinek społecznościowych, możliwości zapraszania znajomych do gry, streamingu rozgrywki czy też zapisów w chmurze. Twórcy gry postanowili także, poza nowym systemem automatycznego znajdowania meczy zachować opcję ręcznego ich ustawiania - niczym w oryginale. Oprócz prac nad remasterem StarCrafta Blizzard ma zamiar wydać nową aktualizację do dodatku Brood War. Będzie ona nosić oznaczenie 1.18 i zostanie udostępniona pod koniec marca. Wraz z jej wydaniem, oryginalny StarCraft i Brood War będą dostępne całkowicie za darmo. Oczywiście wersja Remastered bezpłatna już nie będzie, ale wydawcy nie podali jeszcze ceny. W każdym razie zachowa ona 100% kompatybilność, w kwestii powtórek, zapisanych stanów gry oraz nawet zgodności z multiplayerem oryginału - wszystko, aby przesiadka z jednej edycji na drugą była jak najmniej kłopotliwa.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: StarCraft otrzyma remaster! Premiera już latem

 0