Stardew Valley z rekordową liczbą graczy po udostępnieniu aktualizacji 1.5

Stardew Valley z rekordową liczbą graczy po udostępnieniu aktualizacji 1.5

Stardew Valley to jedna z ciekawszych gier minionych lat, która jest nadal wspierana przez swojego twórcę. Fani otrzymali aktualizację 1.5, która sprawiła, że produkcja pobiła swój rekord w liczbie aktywnych graczy. Zaraz po udostępnieniu łatki w Stardew Valley na Steam w jednoczesnym momencie grało 89 807 osób (92,899 według Steam Charts), z kolei według danych SteamDB poprzedni rekord wynosił 64 427 i został ustanowiony po debiucie tytułu w 2016 roku. Gigantyczny szczyt jest zbliżony do tego z okresu, kiedy przeprowadzano testy trybu wieloosobowego, chociaż żaden nie może się równać z wynikiem osiągniętym teraz. W momencie pisania tej wiadomości w grze aktywnych jest 82,900 graczy (via Steam Charts). Nie jest to jednak rekord liczby graczy ustanowiony przez Terrarie na początku tego roku po aktualizacji Journey's End. Co takiego wnosi największy patch w historii Stardew Valley?

Stardew Valley ustanowił rekord w liczbie graczy. W jednoczesnym momencie w produkcję grało 89 807 osób (92,899 według Steam Charts).

Stardew Valley z rekordową liczbą graczy po udostępnieniu aktualizacji 1.5

Przede wszystkim miejscówkę Ginger Island, czyli wyspę oferującą nowe postaci, mini gry, zagadki oraz zadania. Znajduje się na niej także umieszczony w wulkanie loch, którego układ zmienia się po każdych odwiedzinach. Zmieniono również opcję zarządzania farmą, którą zbudujemy na plaży, z kolei na liście zwierząt znalazł się też struś. Oprócz masy nowych przedmiotów m.in. ubrań, nawozów, roślin czy mebli update wnosi lokalny tryb kooperacji na podzielonym ekranie dla maksymalnie czterech osób. Należy zaznaczyć, że aktualizacja 1.5 dostępna jest obecnie wyłącznie na komputerach, aczkolwiek pojawi się ona na konsolach pod najpewniej koniec stycznia. Deweloper nie sprecyzował jednak konkretnej daty poza tym, że nastąpi to na początku 2021 roku.

Stardew Valley zadebiutował w 2016 roku, zaś za projekt odpowiada Eric Barone posługujący się pseudonimem "Concerned Ape". W grze wcielamy się w młodego mężczyznę znudzonego życiem pracownika korporacji, który otrzymał od swojego dziadka kopertę z zaleceniem, żeby otworzyć ją dopiero w chwili kiedy uzna, że jego życie stało się nudne i nie daje mu szczęścia. Główny bohater otwiera więc kopertę i dowiaduje się, że otrzymał w spadku farmę zlokalizowaną gdzieś pod miastem. Chłopak porzuca dotychczasowe życie stając się farmerem. Zadanie gracza polega tym samym przede wszystkim na uprawianiu roli oraz wykonywaniu szeregu innych misji. Stardew Valley to przedstawiciel gatunku RGP natomiast opowieść toczy się w otwartym świecie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Stardew Valley z rekordową liczbą graczy po udostępnieniu aktualizacji 1.5

 0