Starfield bez kolejnych opóźnień? Bethesda potwierdza przybliżoną datę premiery

Starfield bez kolejnych opóźnień? Bethesda potwierdza przybliżoną datę premiery

Starfield początkowo miał zadebiutować w ubiegłym roku, aczkolwiek perturbacje doprowadziły do opóźnienia i w zasadzie do tej pory nie poznaliśmy dokładnego terminu wydania. Bethesda udostępniła oficjalną stronę pomocy technicznej, która ujawnia przybliżoną datę.

Od jakiegoś czasu wiemy, że Starfield powinien trafić do sprzedaży w 2023 r., aczkolwiek brak konkretnych informacji związanych z datą premiery zapewne zaniepokoił graczy oczekujących tego tytułu. Bethesda uruchomiła oficjalną stronę pomocy technicznej produkcji, która potwierdza, że nie powinno być kolejnego opóźnienia i docelowym momentem nadejścia Starfield pozostaje bieżący rok, jeżeli nic się nie zmieni to pierwsza połowa najpewniej okolice czerwca. „Starfield pojawi się wyłącznie na Xbox Series X|S i PC w pierwszej połowie 2023 roku” – czytamy w odpowiedzi na pytanie o datę premiery.

Bethesda potwierdziła, że Starfield zostanie wydany w pierwszej połowie 2023 roku (najpewniej w okolicach czerwca).

Oczywiście nie ma absolutnej pewności, że nie dojdzie do następnego opóźnienia, ale skoro wydawca potwierdza, że będzie to pierwsza połowa roku, to zapewne tak właśnie będzie. Na konkretną datę musimy jednak poczekać. Starfield zmierza na komputery i konsole Xbox Series X/S, a także platformę PC i Xbox Game Pass. Reżyser tytułu, Todd Howard podzielił się swoimi spostrzeżeniami odnośnie ekskluzywności gry dla ekosystemu Microsoftu i braku wersji na PlayStation, co pozytywnie wpłynęło na rozwój projektu. Według Howarda skupienie się na dwóch platformach sprzętowych zapewniło Bethesdzie pewną elastyczność w zarządzaniu czasem oraz zasobami.

Chociaż ekskluzywność oferowała wiele korzyści, wydaje się, że nie pozwoliła deweloperom opublikować gry w docelowym terminie. W podcaście Lexa Friedmana Howard wyjaśnił przyczynę opóźnienia i powiedział, że jest wiele rzeczy, które składają się na datę premiery, takich jak marketing oraz proces produkcyjny. „Stało się dla nas jasne, iż… naprawdę powinniśmy to opóźnić i dać mu [Starfieldowi] czas, którego potrzebuje”. Starfield to kosmiczne RPG, które przenosi nas do roku 2330 i rzeczywistości, w której ludzkość zawędrowała daleko poza nasz Układ Słoneczny, zasiedliła nowe planety i żyje jako cywilizacja podróżująca wśród gwiazd.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Starfield bez kolejnych opóźnień? Bethesda potwierdza przybliżoną datę premiery

 0