Starfield bez rosyjskiej wersji na Steam

Starfield bez rosyjskiej wersji na Steam

Starfield to ciekawie zapowiadająca się gra, która trafi na komputery i konsole Xbox Series X/S 6 września 2023 roku. Produkcja będzie zawierała różne wersje językowe w tym Polską. Wychodzi jednak na to, iż została pozbawiona rosyjskiego wydania.

Starfield oprócz angielskiej lokalizacji będzie posiadał również napisy po polsku. Jak wynika z informacji dostrzeżonej w bazie SteamDB 11 kwietnia deweloperzy usunęli z wydania Steam rosyjskie napisy, co z pewnością nie ucieszyło graczy z Rosji.

Bethesda usuwa rosyjską wersję ze Starfielda

Według bazy SteamDB Bethesda 11 kwietnia skasowała z wersji Steam Starfielda rosyjską lokalizację. W tej chwili nie wiadomo czy wydawca dołączył do zachodnich sankcji i wyraził wsparcie dla atakowanej Ukrainy lub może powód był inny np. działanie wynikało z błędu, a rosyjskie napisy zostaną dodane później. Faktem jest, że aktualnie na karcie produktu gry w sklepie Valve nie widnieje wzmianka o rosyjskiej lokalizacji. Usunięcie języka rosyjskiego ze Starfielda wywołało dyskusję wśród graczy na platformie Valve, niektórzy wyrazili zdziwienie decyzją Bethesdy i są zmartwieni, że nie zagrają w tytuł we wspomnianym języku.

Starfield na Steam bez rosyjskiej wersji

Starfield był podobno w pełni grywalny już pod koniec stycznia 2023 roku, więc można się tylko zastanawiać, jaki procent tekstu przetłumaczono na język rosyjski i dlaczego Bethesda zdecydowała o rezygnacji z niego. Miejmy nadzieję, że Bethesda wyjaśni swoją decyzję o skasowaniu rosyjskiej wersji z gry. Starfield będzie obsługiwał kilka języków, takich jak polski, niemiecki, francuski, włoski i japoński, w niektórych przypadkach pokuszono się o pełną lokalizację z głosami, podczas gdy inne zaoferują tylko przetłumaczone napisy oraz interfejs użytkownika.

Starfield może w przyszłości otrzymać tryb wieloosobowy

Chociaż Starfield zawiera doświadczenie dla jednego gracza i deweloperzy nie mówią o zamiarze dodania trybu wieloosobowego, takiego scenariusza nie należy wykluczyc w przyszłości. Studio ma długoterminowy plan wobec swego nowego projektu, a niedawne ogłoszenie o pracę Bethesda Game Studios poszukującego kogoś doświadczonego na stanowisko Associate Level Designer wskazuje, że coś może być na rzeczy. Jednym z atutów jest bowiem doświadczenie kandydata w produkcjach z otwartym światem i trybem multiplayer.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Starfield bez rosyjskiej wersji na Steam

 0