Starfield opóźnione. Bethesda nie wyda ekskluzywnej gry dla Xbox i PC w tym roku

Starfield opóźnione. Bethesda nie wyda ekskluzywnej gry dla Xbox i PC w tym roku

Wyczekiwane przez wielu graczy Starfield - gra RPG od studia Bethesda Game Studios - nie pojawi się w tym roku. Bethesda właśnie ogłosiła przesunięcie premiery.

Starfield miało być ekskluzywną grą na konsolę Microsoft Xbox Series X oraz dla posiadaczy komputerów PC. Przesunięcie premiery z końca 2022 roku na pierwszą połowę 2023 roku sprawia, że sezon świąteczny tego roku jawi się zdecydowanie mniej atrakcyjnie pod względem gier. To jednak niejedyne opóźnienie, bo oprócz Starfield również Redfall od Arkane Studios zostało przesunięte na 2023 rok. 

Bethesda przekłada premierę Starfield. Xbox traci ekskluzywny tytuł w okresie świątecznym, ale dla graczy oznacza to bardziej dopracowany tytuł, co w przypadku tego producenta ma ogromne znaczenie. Może tym razem gra będzie porządnie przetestowana przed wydaniem.

„Zespoły Arkane Austin (Redfall) i Bethesda Game Studios (Starfield) mają niesamowite ambicje dotyczące swoich gier”, czytamy w komunikacie. „Chcemy mieć pewność, że otrzymacie ich najlepsze, najbardziej dopracowane wersje”. Wygląda na to, że Bethesda nie zdążyłaby dopracować swojej produkcji na czas, a patrząc historycznie na dokonania tego dewelopera, to mimo wielu świetnych tytułów i ogromnej rzeczy fanów, wpadek mieli sporo. W końcu przekształcenia nazwy studia na "Beztesta" nie biorą się znikąd, a ilość błędów w grach tego producenta często porażała, co było widoczne choćby w Fallout 76 i innych.

Starfield pierwotnie miał być tegorocznym wielkim hitem  sezonu świątecznego wyłącznie na Xbox, podczas gdy Redfall pierwotnie planowano wydać tego lata. Teraz gdy oba tytuły zostały opóźnione, konsola Xbox nie będzie miała aż tak ciekawej reprezentacji w grach, jak początkowo sądzono.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Starfield opóźnione. Bethesda nie wyda ekskluzywnej gry dla Xbox i PC w tym roku

 0