Starfield przez ostatni rok zaliczył wyraźny downgrade. Zobaczcie porównanie

Starfield przez ostatni rok zaliczył wyraźny downgrade. Zobaczcie porównanie

Polski youtuber znany jako Cycu1 postanowił bliżej przyjrzeć się nadchodzącej grze Starfield i porównał materiały publikowane w tym i zeszłym roku. Okazuje się, że produkcja Bethesdy przez ostatni rok zaliczyła dość znaczący downgrade graficzny. 

Bethesda nie umie w twarze

Między innymi twarze i zarost wszystkich postaci wyglądają zauważalnie gorzej w demie z 2023 roku. Nie da się ukryć, że RPG od Bethesdy zawsze miały problem z twarzami postaci, i nie inaczej jest tym razem, bo te wydają się płaskie, a ich zarost wygląda mało naturalnie. Oczom także brakuje teraz szczegółów, przez co wydają się pozbawione życia, przez co twarze wyglądają na wytwór poprzedniej generacji (albo nawet gorzej) - wystarczy spojrzeć na poniższe porównanie. 

Dobrą wiadomością jest to, że Bethesda była w stanie utrzymać jakość otoczenia z 2022. Nie tylko to, bo dodano kilka assetów środowiskowych wyższej jakości w niektórych obszarach. W niektórych scenach zmienił się również TOD (pora dnia), co oznacza, że trudno dokonać porównania 1:1 oświetlenia.

Polski youtuber znany jako Cycu1 postanowił bliżej przyjrzeć się nadchodzącej grze Starfield i porównał materiały publikowane w tym i zeszłym roku.

Wprowadzono też pewne „artystyczne” zmiany. Na przykład główny pokój widoczny w drugiej minucie filmu ma teraz efekt kurzu/zamglenia i inny TOD, ale trudno się czepiać takich zmian. Nie możemy jednak przeoczyć poważnego downgrade'u wszystkich postaci w grze i aż trudno uwierzyć, że dotychczas nikt nie zwrócił na to uwagi. 

Co z ray tracigiem?

Starfield zadebiutuje we wrześniu, więc raczej nie ma już co liczyć na to, że Bethesda poprawi kwestię wyglądu postaci. Co więcej, na chwilę obecną nie słychać też nic o obsłudze efektów RTX w grze, w tym ray tracingu czy DLSS 3, na czym niewątpliwie zyskałaby ta produkcja na PC. Tym bardziej że Starfield najprawdopodobniej będzie grą mocno obciążającą procesor i DLSS 3 znacznie poprawiłoby jego wydajność.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Starfield przez ostatni rok zaliczył wyraźny downgrade. Zobaczcie porównanie

 0