Starfield przyciąga graczy. Wiemy ile osób zagrało w grę Bethesdy

Starfield przyciąga graczy. Wiemy ile osób zagrało w grę Bethesdy

Starfield nie jest grą idealną, czego dowodzą mieszane komentarze na Steam. Bethesda za pomocą dwóch profili postanowiła bronić swojej gry, odpowiadając na negatywne recenzje graczy, zachęcając ich do przejścia produkcji jeszcze raz w ramach Nowej Gry Plus i odkrycia tajemnic wirtualnego wszechświata. Mimo krytycznych głosów Starfield zdołał przyciągnąć graczy.

Podczas konferencji CCXP 23 w Brazylii dyrektor generalny Microsoft Gaming, Phil Spencer, ujawnił, że od premiery we wrześniu, czyli prawie trzy miesiące temu, w Starfielda zagrało 12 milionów graczy licząc wersje na komputery oraz konsole Xbox. Spencer dodał również, że gra „nadal znajduje się na liście 10 najczęściej ogrywanych tytułów Xbox Game Studios”. Jest to wzrost liczby graczy, ponieważ pod koniec października ujawniono, że aktywność w Starfield przekroczyła 11 milionów osób.

W Starfielda od momentu premiery we wrześniu zagrało 12 milionów graczy.

Z jednej strony ludzie krytykują Starfielda m.in. za puste planety i mało angażujące zadania, a z drugiej chętnie grają w grę Bethesdy. Nie ulega wątpliwości, iż w sukcesie dużą rolę odegrała obecność produkcji w usłudze Game Pass, w ramach której można ograć ją bez dodatkowych opłat. Patrząc na dostępne promocje na dwutygodniowy abonament Game Passa za 4 złote, jest to kusząca opcja, choć ciężko będzie zrobić większość rzeczy w Starfieldzie w takim czasie.

Tymczasem przy produkcji wciąż działa około 250 osób, by zapewić jej ogromne popremierowe wsparcie. Pełna obsługa modyfikacji pojawi się gdzieś w 2024 roku, co także pozwoli przedłużyć życie projektowi, bo raczej mało realne, by społeczność nie przygotowała ogromnej bazy modyfikacji, z których część doda niedostępne, a postulowane elementy, z kolei jeszcze inne naprawi.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Starfield przyciąga graczy. Wiemy ile osób zagrało w grę Bethesdy

 0